Trend pro váš dům- keramika s designem dřeva

Zvolit si správný typ podlahy do nového domu je pro mnohé z nás velmi náročné. Stavět se ale má především hlavou, proto je důležité volit ve správném poměru cena a výkon tak, abychom s výsledkem byli spokojeni ještě za mnoho let. Ušetřit s plovoucí podlahou z laminátu, která se dá v hobby marketu koupit už za 100 Kč za metr je možná chvályhodné, ale parády moc nenaděláme. Pravé dřevo je zase moc drahé a jeho údržba náročná. Kompromisem, který uspokojí i největšího estéta a přitom nikoho nezruinuje, je keramická dlažba. Pokud si vybereme některou z novinek s designem dřeva, nabízí se nám velkolepá příležitost skloubit užitné vlastnosti keramiky s krásou dřevěného povrchu a vyladit podlahy s obklady do jednoho dezénu, kterým můžeme pokračovat po schodech na terasu, případně i na zahradu.

Jak postupovat?
Obvykle máme představu, jaké dřevo by se nám líbilo. Zvolený typ dřeviny pak budeme hledat v keramickém provedení. U slušného prodejce dostaneme v nabídce něco víc než jeden typ dlažby. Měl by nám poradit, jakou strukturu povrchu i velikost zvolit do koupelny, kuchyně či pokoje, do kterých přijde podlahové vytápění. Potom je třeba doplnit nabídku o exteriérové dlaždice. Ty musí mít pochopitelně větší odolnost a protiskluzovou úpravu. V jedné sérii se dělají i doplňkové prvky, které využijeme především při takovém komplexním řešení domu, kde chceme v jednom provedení i barevném tónu řešit jak vnitřní prostory, tak i zahradu a terasu. Nesmíme zapomenout na bazén, ke kterému použijeme speciální bazénové obruby od téže série tak, aby vše dohromady ladilo třeba i s chodníky.

image002

Jaký vybrat dezén?
To samozřejmě závisí na vašem vkusu nebo radě architekta. Nejnovějším trendem jsou keramické dlaždice s designem exotických dřev. Ty obzvláště vyniknou v koupelnách a kuchyních, ale i na terasách nadělají velkou parádu. Například exotická dřevina Wenge vynikne i u náročnějších staveb, kterým dodá nádech luxusu. Pokud stavíte dům v rustikálním stylu, bude lepší zvolit dlažbu a obklady s designem dubu nebo břízy. Na výběr je ale celá škála dřevin a jejich odstínů, takže si vybere opravdu každý. Je také možné zkombinovat více dřevin, ale to už by měl opravdu navrhovat architekt.

image003

Dobrá cena vždy vítězí
Vlastnosti keramiky jsou oproti dřevěnému masívu jednoznačně ve výhodě. Dlouhá životnost, odolnost vůči živlům, což oceníte zejména v koupelně a venku, navíc příznivá cena, to jsou argumenty, na které musí slyšet každý. Vždyť cena nejluxusnější keramiky s povrchem dřeva je vždy nižší než cena obyčejné dřevěné podlahy.

V cenách od 888 Kč/ m2 až po 3.684 Kč/ m2 vám dřevěnou keramiku Legno nabízí ASSO, s.r.o. Přijďte se podívat do showroomu ASSO v Biskupské 8, v Praze nebo na www.asso.cz

www.asso.cz