Dřevo jako stavební materiál a jeho výhody

Dnešní přetechnizovaná doba klade na bydlení mnohem větší důraz. Mělo by sloužit jako zdroj pohodlí a místo, kde se cítíme příjemně a inspirativně. Pověstné teplo domova nás dokáže nabít energií na několik dní dopředu a nikde jinde není tento dojem tak silný, jako právě v dřevostavbách.

Příroda a její štědré dary jsou mezi moderními architekty stále oblíbenější. I díky tomu se na poli každodenního bydlení začíná prosazovat donedávna něco tak exotického jako dřevostavby. Nejbohatší vrstvy obyvatel jejich přednosti a benefity objevily už dávno a díky neustále inovovaným postupům a technologiím je bydlení mezi dřevěnými stěnami dnes dostupné i obyčejným lidem. Prim hrají zdraví prospěšné materiály v čele s unikátními vlastnostmi dřeva, ale zapomínat nesmíme ani na estetický vzhled.

 

Proč si zamilovat dřevostavby

Vynikající tepelně-izolační vlastnosti těchto staveb se uplatní v zimě i v létě. Zatímco během chladných měsíců je uvnitř hřejivé teplo, letní horka obyvatelé přečkají v příjemném chládku.

Dřevo je skvělé i pro naše zdraví – dokáže ze vzduchu odstraňovat nadbytečnou vlhkost nebo ji naopak do místnosti vracet podle potřeby. Dřevostavby si díky tomu po celý rok zachovávají pověstné mikroklima s optimální vzdušnou vlhkostí mezi 40-60%. Póry dřeva také dokáží nasávat a odstraňovat nepříjemné pachy nebo látky ze vzduchu a v neposlední řadě uvolňují i léčivé silice, které prospívají našim dýchacím cestám.

Zapomínat nesmíme ani na přirozenou atraktivitu dřeva oslňující všechny naše smysly.

Vzájemná harmonie estetiky a funkčnosti

Přirozená krása dřeva a jeho jedinečné vlastnosti dávají návrhářům dřevostaveb mnoho možností. Ti z Wood-life s.r.o. se proto snaží najít mezi těmito dvěma póly přirozenou rovnováhu, takže jejich domu jsou plně funkční po celý rok a vysoce estetické na pohled.

Zjistě více! Navštivte internetové stránky Woodlife a prohlédněte si např. typový srub Woodlife 87,5, fotogalerii již hotových staveb a načerpejte inspiraci i pro své vysněné bydlení!