Nábytekzdubu.cz: To je kus přírody u vás doma

Není dřevo jako dřevo. V dnešní době lze zhotovit takový nábytek, který bude vypadat velmi podobně jako ten, který je zhotoven z masivu. Ovšem nábytek z masivu nikdy neošidíte. Navíc je oproti laminu, dřevotřísce a dalším tomu podobným materiálům dobře rozpoznatelný. Jednoduše řečeno, specifické vlastnosti půvabu dřeva jen tak někdo nenapodobí. A pokud jde o ty rozdíly, které nejsou viditelné, jsou chemické látky, které dřevo neobsahuje. Dubový nábytek od výrobce nábytekzdubu.cz, jaké nabízí výhody?

 

Dubový nábytek je silný a odolný

Každé dřevo použité k výrobě nábytku, je díky svým vlastnostem jedinečné. Avšak dubové dřevo je považováno za pevnější a odolnější materiál pro výrobu jakéhokoli nábytku. Je funkční a lze jej kombinovat s moderním, ale i tradičním interiérem. Pokud vám doma chybí například komoda masiv dub a nebudete ji nakupovat u ověřeného výrobce, nýbrž ve velkých komerčních obchodech, je třeba hledět na materiály, které byly při výrobě kusu použity. Někdy se k výrobě používají dýhy z tvrdého dřeva, aby si výsledek získal obdobný vzhled, který má autentický kus. V takovém případě koupíte nábytek, který nemusí mít tak vysokou životnost. Zmíněný výrobce používá pouze masiv, a to i na zád, zásuvky a další.

 

Smrk, borovice a dub vyžadují jinou údržbu

Obecně lze říci, že každý kus nábytku, ať už jídelní stůl masiv, komoda, postel, vitrína a jiné, budou čas od času potřebovat nějakou péči. U tvrdého, tedy bukového dřeva výrobce doporučuje preventivní ošetření, a to jednou za tři měsíce či jednou za půl roku. Ošetřujte pomocí voskového lesku, abyste ochránili nábytek a on vypadal desetiletí co nejlépe.

Celkově lze také tvrdit, že dubový nábytek bude i bez ošetření mnohem odolnější než jeho protějšky z měkkého dřeva, které jsou na poškrábání, drobné rýhy a ďolíčky mnohem více náchylné. Pokud tedy vybavujete jídelnu a hledáte jídelní stůl masiv dub, nebo hledáte nábytek do obývacího pokoje, navštivte výše zmíněného prodejce, který nabízí nejen kvalitu, ale také ohled a individuální přístup pro všechny klienty.