Platíte meziročně za vytápění hodně peněz? Udělejte konečně správné řešení

Aktuální počasí a teplejší dny pozvolna ukončují topnou sezónu, která opětovně vyhodnotí připravenost vašeho domu skrze souhrnné vyúčtování za teplo. Pro celou řadu majitelů rodinných domů a nemovitostí se tato částka stává nepřijatelně vysokou. Jak s ní ale pohnout, aniž by bylo třeba podstupovat další finančně náročné opatření? Stačí se jen zamyslet a pečlivě překontrolovat veškerá opatření, která by měla váš dům chránit před únikem tepla. Skutečně máte vše zabezpečené, nebo se spoléháte na zateplenou fasádu?

 

Dávejte pozor i na strop, bez izolace jste v pasti

Každý rok se výsledná částka za vytápění zvyšuje a žádný z aplikovaných systémů či opatření nefunguje dle očekávání a není se čemu divit. Jakmile bude váš dům bez izolace stropní konstrukce, výdaje prostě neklesnou. Je třeba si uvědomit, že dokud se vám nepodaří odstranit únik, tak nelze očekávat úspory, ale naopak. Opravdu vás nenapadá, kudy by produkované teplo mohlo unikat? A jakým způsobem řešíte nejvýraznější tepelný most, kterým se po celé své ploše stává právě strop?

Majitelé objednávají zateplení fasády, měním okna a dveře, a teprve až po té přemýšlejí, proč to nefunguje. Při tom právě stropní konstrukci by se každý z majitelů měl zaměřit ze všeho nejdříve, jelikož teplo stoupá vzhůru jako první.

 

Izolace stropu je rychlá a čistá metoda

Izolace stropu se rozhodně neobávejte. Jedná se o zcela neinvazivní stavební metodu, která nevyžaduje žádnou náročnou přípravu ani výstavbu lešení nebo úklid. Realizace probíhá za plného chodu domácnosti bez jakéhokoliv vyrušení nebo omezení a navíc je hotova do několika málo hodin od zahájení. K celé operaci si vystačí jeden dělník, soustava hadic a míchací stroj se zásobníkem umístěným na vozidle zaparkovaném před vaším rodinným domem.

Metoda foukaná izolace je nejlepší způsob, jak snížit své výdaje během prvního roku až o 30 %. Není třeba chystat pomocné lešení, vyklízet dům, stěhovat těžký nábytek a ze zahrady si udělat sklad izolačního materiálu. Realizace je rychlá, čistá a bez nepořádku, o čemž deklarují spokojení klienti po celé republice. Nízká investice je navíc vyvážena rychlou návratností s krátkodobým výhledem.

 

Účinné řešení pro každý rodinný dům

Na místo určení se izolace fouká pomocí hadic, které jsou napojené na speciální zásobník izolačního materiálu. Ten je, stejně jako další pomocné vybavení, umístěn na autě zaparkovaném před objektem. Pracovník profesionální společnosti volí nejkratší cestu, jak se do požadovaných prostor dostat, většinou stačí vytvořit několik menších otvorů, kterými hadice projde.

Touto moderní technologií lze izolaci dostat úplně všude i do nejmenších mezer, škvír a případných spár. Izolace je tak provedena bez tepelných mostů a riziko ztráty tepla se minimalizuje. Minerální vlna, která se k izolaci používá, je nehořlavým materiálem s dlouhou životností, odolným proti škůdcům i plísním, nenasákavý a rovněž objemově stálý, není třeba se tedy bát, že by za pár týdnů slehl. Po ukončení prací můžete dál pokračovat v běžném užívání domu se sníženou režií za vytápění.

Foukaná izolace vám pomůže ušetřit až 30 % nákladů na vytápění, což je slušná finanční hotovost a navíc jí oceníte i v létě, kdy chrání místnosti před přehřátím, takže ideální všude tam, kde využíváte podkroví k bydlení.