Uspořádejte ložnici podle feng shui – vaše psychika bude vzkvétat a spánek bude kvalitní

Feng shui je starodávné čínské umění, které vám pomůže cítit se harmonicky, klidně a bez stresu, a to především ve vašem osobním prostředí, tedy v domácnosti. Společně se tedy zaměřme na jednu nejdůležitější místnost v domácnosti, a tou je bezpochyby ložnice. V této místnosti spíme, odpočíváme a nabíráme energii. Měli bychom se zde cítit příjemně a klidně. Pokud je tomu přesně naopak, ložnice podle feng shui vám může pomoci – prozradíme vám, jak na to.

 

Každý den bude váš spánek harmonický

Toho docílíte jednoduše pomocí energie čchi. Abyste ji pochopili, přirovnáme si ji k řece. Představte si čistou řeku, která klidně, nerušivě a jemně protéká kolem vás. Vy ležíte v trávě a posloucháte ten příjemný zvuk. Feng shui ložnice tedy musí být čistá, plynulá, a co je rozhodně potřeba udělat, je vyčištění od všech rušivých elementů. To jsou staré a nepotřebné věci, umělé květiny a to, co vám připomíná negativní minulost. Možná je to nábytek po bývalém partnerovi? Zbavte se jej, ložnice vám musí dělat radost.

 

Nechte energii protékat

Berme v potaz to, že je ložnice druhou nejdůležitější místností v domácnosti, a to ihned po předsíni. I když zde pouze spíme, energii, která proudí místností, vnímáme. Doporučujeme celý prostor vyčistit od negativní energie – všechny uschlé květiny pryč, vzpomínkové předměty, které vám nedělají radost oddělejte. A co se týče postele, umístěte ji tak, abyste viděli na dveře a zároveň, aby bylo čelo přitisklé na rovnou zeď. Neumísťujte jej pod krov, pod okno, ani pod police a jiné těžké předměty.

To vše by mohlo přitáhnout sha chi – negativní energii. Mezi další patří televize, počítač, ale i zrcadla, která odráží světlo. Nic takového by v ložnici podle feng šuej nemělo být.

Zvolit barvy do ložnice podle feng shui také nemusí být jednoduché. Vlastně je v podstatě nemožné některou z nich určit, protože každý jsme jiný, každý máme jiné pocity, potíže a potřeby. Proto je dobré poptat se odborníků, kteří vám umí poradit.