Nepodceňujte výskyt plísní, důležité je zamezit především jejich vzniku

S rodinou jsme si koupili nový byt, do kterého jsme se v létě přestěhovali. Nové bydlení nám velice vyhovovalo, tedy až do zimy, kdy se v obvodové zdi v kuchyni začaly tvořit plísně. Máme malé děti, nechtěla jsem ohrozit jejich zdraví, proto jsem chtěla plísně zcela odstranit a nepoužívat jen nějaké provizorní dočasné řešení v podobě obyčejných sprejů proti plísním z drogerie. Ty si sice poradí s viditelnými projevy plísně, ale absolutně nemají šanci odstranit jejich příčinu.

Vím, že existuje několik způsobů, jak si s plísněmi poradit, ty ale většinou zahrnují práci stavebníka a zásah do zdi domu. Než bychom se uchýlili k takovému invazivnímu řešení, chtěla jsem vyzkoušet ještě méně náročný způsob a to nanesení protiplísňového nátěru, o kterém mě informovala známá, a který by měl zamezovat vznikání vlhkosti.

Zjistila jsem si, že je to LSG protiplísňový nátěr, který nabízí A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstranění plísní Praha.  Pracovníci firmy, kteří k nám přišli plísně zlikvidovat, mi řekli, že v obvodových zdech se plísně vytvářejí nejčastěji, protože jsou nejchladnější. To nahrává vlhkosti ze vzduchu, která se na nich sráží. Plíseň se zabydlí ve zdech a kdykoli se vlhkost zvýší, proroste i plíseň na povrch. Nátěr, který by zabraňoval vzniku plísní, se mi zdál být ideálním řešením, tedy pokud by fungoval.

S manželem jsme se rozhodli do toho jít. Pracovníci firmy nám v jednom dni odstranili plíseň ze zdi a na tento povrch aplikovali dezinfekci. Nechali ji den působit a pak už nanášeli ochranný nátěr. Netrvalo to dlouho a měli hotovo. Zbytek zimy jsme prožili bez jediného náznaku tvorby plísní. Nátěr má působit minimálně 4-6 let. Takže pro příští léta jsme zajištěni a poté se zase s A SERVISEM domluvíme.

Máte rádi ciabattu? Upečte si ji i doma

Upéct si tento výborný italský chléb není nic složitého, však uvidíte sami. A co vše na to potřebujete? 500g hladké mouky, 20g čerstvého droždí, 300ml vlažné vody, 4 lžíce panenského olivového oleje, sůl a olivy.

24962670 - asian baby boy drawing picture

Na vál prosejte hladkou mouku, rozdrobte do ní droždí, přidejte špetku soli, olej a začněte hníst těsto. Postupně přilévejte vlažnou vodu. Těsto je nutné hníst alespoň třicet minut, hnětacím strojem o polovinu méně. Bude pak pěkně nadýchané. Poté jej nechte alespoň půl hodiny kynout.

Vykynuté těsto vyklopte na pomoučený vál a rozdělte na čtyři díly. Každý z nich ještě zpracujte a tvar prsty upravte do požadované velikosti. Přeneste na plech a nechte pár minut odpočinout. Poté vložte do předem vyhřáté trouby na 220 ºC a pečte 20 minut dozlatova.

Ciabatta je opravdu výborná a opravdu to není nic těžkého. Proto pokud nevíte co s volnou nedělí, určitě tento recept vyzkoušejte. Je to rozhodně lepší způsob trávení času, než se pustit do čištění koberce. To raději přenechejte úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 3,  která disponuje moderními technologiemi a realizuje čištění pomocí kotoučového stroje, který si poradí opravdu s jakýmkoli kobercem. A to za cenu, kterou si může dovolit opravdu každý, proto se do toho sami raději nepouštějte a nechte to na jejich zkušených zaměstnancích, protože domácím čištěním byste takovým výsledků stejně nemohli dosáhnout. Dále nabízejí řadu dalších služeb, tudíž pokud potřebujete i například mytí oken, jste rovněž  na správné adrese, protože nabízejí tu největší kvalitu.

 


TAG