Existuje způsob, jak v rodinném domě i v létě udržet příjemné klima? Izolací!

Přestože aktuálně jsou venku spíše nižší teploty a více deštivého počasí, než jsme byli loňské roky navyklí, léto se nezastavitelně blíží. Většina místností v rodinných domech se v letní sezóně promění v přehřáté sauny, ve kterých se rozhodně nebudete cítit příjemně.

 

Izolace stropu a její výhody

Nejcitlivější jsou pak podkrovní prostory, tedy většinou místnosti a ložnice, kde spíme, popřípadě pracujeme.Vysoké teploty a přehřátí se nezbavíme ani v noci a tak nás celkem často trápí přehřáté pokoje, ve kterých následně dlouho nevydržíme. Existuje však skvělá technologie zvaná  foukaná minerální izolace, která pozitivně omezuje průchod tepla stropem a udržuje příznivé klimatické podmínky vně domu. Tento druh izolace je účinný právě pro stropy a půdy a začíná fungovat ihned po dokončení realizace. Časově se jedná o velmi rychlou metodu, která probíhá bez jakéhokoliv nepořádku.

Operace si nežádá výstavbu lešení ani předběžný úklid. Není třeba tedy zakrývat nábytek ani podlahu. Na požadované místo se izolační materiál přivádí hadicí ze speciálního zásobníku, který je uložen na autě zaparkovaném před vaším rodinným domem. Technologií foukání se pak izolant vpravuje do míst, kde dokáže vyplnit všechny mezery i škvíry. Vytváří tak jednolitou izolační vrstvu bez tepelných mostů, což zvyšuje celkovou efektivitu a hospodárnost řešení. To oceníte především v zimní sezóně, kdy vyprodukované teplo nebude unikat z domu a izolace stropu vám ušetří až celou třetinu nákladů spojených s vytápěním.

 

Izolace stropu budete mít hotovou už za pár hodin

Po dokončení stavební operace vám bude předáno dílo bez jakéhokoliv nepořádku. Nemusíte se tedy obávat nepořádku a náročného úklidu. Hlavní složka izolačního materiálu je minerální vlna, která je nehořlavá, odolná vůči plísním a škůdcům. Další výhodou je odolnost vůči sakování vody a tvarová stálost. Izolace si dokáže zachovat svůj počáteční charakter po mnoho let používání.

Moderní aplikace foukané izolace se realizuje během jediného dopoledne a okamžitě se stává hospodárnou součástí vašeho domu. Při realizaci se nemusíte nijak omezovat nebo svou rodinu posílat bydlet k příbuzným. Než se vrátí vaše děti ze školy, bude vše hotovo a uklizeno aniž by něco poznaly.

Jedná se o velice jednoduché a efektivní řešení, jak ochránit svůj dům před přehřátím.V zimě pak izolace udrží teplo doma a ušetří vám obrovské množství finančních prostředků