O fasádu musíte pečovat, odvděčí se vám pěkným vzhledem a dlouhou životností

Jste jako na trní, protože si váš soused pořídil novou fasádu a jeho dům nyní vypadá mnohem lépe než ten váš? Buďte v klidu. Závist je špatná vlastnost nikam vás neposune. Raději se inspirujte, i vy totiž můžete mít fasádu jako novou – stačí když ji důkladně vyčistíte. Pomocí vhodně zvolené technologie a kvalitních čistících přípravků dosáhnete velmi slušných výsledků. Vyčistit lze dokonce i graffiti.

 

Proč byste fasádu neměli zanedbávat?

O fasádě se říká, že je vizitkou domu. Přesto se nabízí i jiný důvod, proč ji pravidelně čistit. Na povrch neustále působí množství okolních vlivů. Na fasádě se usazuje špína, smog a často se na ní rozrostou organismy v podobě plísní, mechů či lišejníků. Všechny tyto anorganické a organické nečistoty mají zásadní vliv na celkovou životnost systému. Špinavá fasáda nevydrží v původním stavu ani zdaleka tak dlouho jako čistá fasáda. Pozor by si měli dát především majitelé domů se zateplenou fasádou.

Jak často by mělo čištění fasády probíhat? Odborníci doporučují frekvenci 5 až 8 let. Zateplené fasády by se měli čistit ještě častěji.

Pravidelné čištění fasády nevede pouze k trvalé pěknému vzhledu domu – zároveň výrazně prodlouží životnost materiálu a navíc zvýší tržní hodnotu nemovitosti, což není od věci v případě prodeje. O čistý dům je vždy větší zájem.

 

Nestačíte na to sami?

Je-li vaše fasáda silně znečištěna, pravděpodobně vám nezbude, než se obrátit na odborníky. Ti mají k dispozici profesionální techniku a vědí, jaké prostředky na čištění fasády použít. Ušetří vám spoustu drahocenného času a zajistí 100% výsledek. Vyhnete se nutnosti stavby lešení a nebudete muset pracovat ve výšce.

Další tipy na téma „jak vyčistit fasádu“ včetně ukázek realizaci najdete na www.ars.cz.