Skleněné zábradlí a váš balkon bude mít styl

V posledních letech se hodně často objevuje skleněné zábradlí nejen v interiérech, ale i venkovních prostorech. Současná architektura se k tomuto specifickému materiálu obrací z důvodu vylepšení estetického vnímání výsledného návrhu. Někdo by mohl namítnout, že sklo na balkonu nepůsobí příliš bezpečným dojmem, tuto zmýlenou vám vyvrátí společnost Equipe, která zařazuje skleněné zábradlí i do svého rozsáhlého portfólia služeb.

Sklo je vhodným materiálem pro každou stavbu hledající menší oživení. Navíc se do místností dostane i více světla, jelikož sklo netvoří žádnou světelnou překážku. Oslovte lídra na tuzemském trhu a nechte si navrhnout řešení a vypracovat celou realizaci pod zastřešením jedné společnosti.

 

Skleněné zábradlí je bezpečné

Současná nabídka skleněného zábradlí je rozmanitou oblastí inspirativních podnětů. Podle estetického ražení budovy se lze rozhodnout pro jednu z možností, mezi které patří celoskleněné zábradlí, skleněná zábradlí na bodových držácích nebo pro kombinaci skla s nerezovou ocelí či přímo sladěná s francouzskými okny. Možností je v tomto segmentu daleko více a vždy záleží na požadavcích samotného klienta.

Z pohledu bezpečnosti nepůsobí sklo zrovna nejlepším dojmem. Přes to musíme říci, že používané sklo pro účely bezpečnostního prvku balkonu splňuje ty nejpřísnější kritéria na odolnost vůči nenadálému rozbití. Skleněné zábradlí je totiž vyráběno za pomocí speciálně navrženého bezpečnostního skla, které se nadále dělí do několika skupin.

 

Bezpečnostní vrstvené sklo

Bezpečnostní vrstvené sklo je tvořeno několika k sobě slepenými tabulemi s různými vlastnostmi. Jak celek pak působí takřka nerozbitným dojmem. Bezpečnostní skleněné zábradlí následně odolá i tupému nárazu či úderu ostrým předmětem. Nemusíte se tak obávat, že by vás skleněné zábradlí od společnosti Equipe neochránilo. Taková skla se používají ve výškových budovách, výtazích nebo balkónech a všude tam, kde je kladen důraz především na ochranu osob.

Pokud vás výrobky ze skla zajímají více, navštivte internetové stránky výrobce na adrese www.equipe.cz.