Co je vůbec roubenka?

Roubená dřevostavba je typ stavení, ve kterém jsou stěny zbudovány technikou roubení. Trámy jsou kladené vodorovně na sebe a v rozích jsou spojovány různými typy tesařských vazeb.

 

Mnoho výhod bydlení v roubené dřevostavbě
Roubený dům patří k nejméně náročným stavbám z hlediska energetické náročnosti. Jeho rychlá výroba totiž nezatěžuje životní prostředí. Vzhledem k dobrým vlastnostem dřeva jsou roubenky výborné pro zdravý způsob života a styl bydlení. Dřevo totiž pohlcuje všechny pachy a neustále udržuje přirozenou vlhkost vzduchu. Dřevěné stěny dovedou dýchat a tak uvolňují dostatek kyslíku do prostředí, ve kterém lidé žijí.

 

Dobrá tepelná izolace
Dřevo má výbornou vlastnost, a to dobrou tepelnou izolaci. Proto je v roubeném domě v zimě teplo a v létě příjemný chládek. Jak už z toho vyplývá, jsou tedy náklady na provoz roubeného domu velmi nízké.

www.kanadskesruby.cz

Z jakého dřeva se staví ?
Nejčastěji se používají jehličnaté dřeviny, vzhledem k jejich poměrně krátké době růstu oproti listnatým dřevinám. Z jehličnanů se tak využívá především smrk, dále potom jedle, borovice, modřín a další. Dobře navrhnutý, zrekonstruovaný a udržovaný roubený dům z masivního dřeva má velmi dlouhou životnost. Důkazem toho nám pak jsou roubenky z 16. a 17. století, které se dochovaly až dodnes.

www.kanadskesruby.cz

Koho oslovit?
Pokud chcete tedy dobrou roubenou dřevostavbu, vyplatí se oslovit společnost KANADSKÉ SRUBY TÁBOR s.r.o, jejíž zkušenosti sahají až do roku 2002. Pokud chcete více informací o této české společnosti, navštivte stánky www.kanadskesruby.cz