Rekonstrukce koupelny

 

Koupelna je nedílnou a velmi důležitou součástí našeho domova. Ať již jde o koupelnu panelákovou nebo tu v rodinném domě, po určité době je žádoucí ji rekonstruovat. Obzvláště stará paneláková umakartová jádra v mnoha domech jsou již za svou životností. Rekonstrukce koupelny sestává z rekonstrukce bytového jádra a výměny zařizovacích předmětů.

 

První krok – výběr firmy

Prvním krokem je výběr firmy a nezávazná konzultace. To můžete realizovat v sídle vybraných firem nebo přímo u vás doma. Pokud jedete do firmy kterou jste si vybrali, je nutné dodat potřebné údaje o koupelně. Vzít rozměry koupelny včetně veškerých rozvodů vody, odpadů a elektřiny. Lépe je však, pokud firmu pozvete k sobě. Dobrá firma přijede za vámi a požadované vyměření provede sama, navíc může snadněji řešit i vaše připomínky a návrhy. Zvolená firma by měla dbát na individuální řešení, vyrobené přímo Vám na míru. Po vyměření prostoru a posouzení odborníkem, by měla firma připravit kalkulaci, která bude korespondovat s Vašimi požadavky. A bytoví návrháři Vám poradí s designem a vyhotoví 3D návrh. K takovým firmám bezesporu patří HDs Morava.

 

Rozsah rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce bytového jádra lze provádět podle přání zákazníka, od těch nejlevnějších, které zahrnují obložení stávajícího umakartového jádra novými obklady a vybavením koupelny a WC zařizovacími předměty, dle požadavku. Alternativou k této rekonstrukci koupelny je možnost obestavění stávajícího jádra sádrokartonovými obklady, další postup zůstává nezměněn.

Druhou, praktičtější a trvanlivější, možností je vybourání stávajícího bytového jádra a nahrazení jiným materiálem. Tento postup je finančně náročnější, ale má několik předností. Zaprvé, staré umakartové jádro bývá velmi často částečně či zcela prohnilé, drží vlhkost a plíseň, kterou možná ani nevidíte. Dalším aspektem je to, že díky odstranění stávajících stěn koupelny a WC je možná určitá změna dispozice těchto prostorů. Například spojení koupelny a WC zvětší jak fakticky, tak i fyzicky tyto prostory. A vy si můžete dopřát například jak vanu, tak i sprchový kout. Na stěny si pak můžete vybrat sádrokartonovou konstrukci nebo klasický zdící materiál Ytong. Vše podle vašeho přání a možností.

 

Nabídka firmy HDs Morava ve stručnosti:

– zcela nezávaznou konzultaci, vyměření a kalkulaci

– individuální přístup

– pevnou cenu bez dodatečných kalkulací

– služby bytového návrháře

– dokončení rekonstrukce v termínu, který sjednali

– nábytek na míru do Vaší koupelny vyrobí vlastní stolařská dílna

– záruku, že Vaše koupelna bude předána kompletní

– záruční i pozáruční servis