Pokud máte rádi filmy o druhé světové válce, vyražte na Antropoid

Tento film vychází ze skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na Reinharda Heydricha. Svými krutými metodami si však vysloužil přezdívku Pražská řezník. Jeho vyhlazování lidí přimělo spojenecké síly v Londýně k naplánování přísně tajné mise –  Operace Anthropoid, která se navždy zapsala do historie, protože se jednalo se o ojedinělý atentát na představitele německých, respektive nacistických ozbrojených sil v průběhu celé druhé světové války.

 

A snímek je právě o osudu dvou mužů, kteří tento atentát spáchali – Josefa Gabčíka a Jana Kubiše, které ztvárnili dva velice známí zahraniční herci – Cillian Murphy a Jamie Dornan. Zprvu jsem měla největší obavy z toho, jak asi do sebe zapadne herecký ansámbl, protože zbytek herců byli většinou Češi.

 

Ale nakonec to působilo opravdu dobře, jen jste si museli zvyknout na špatné vyslovování některých českých jmen a také na horší výslovnost angličtiny některých českých herců. Ale Aňa Gaislerová jako vždy nezklamala, užila jsem si ji stejně jako v Želarech. Ale největším překvapením byl pro mě Jamie Dornan, protože jsem ho dosud viděla pouze v Padesáti odstínech šedi, a co si budeme nalhávat, tato role mu moc pozitivní slávy zrovna nepřinesla. Neuměla jsem si moc představit, že bude hrát vojáka a akční střílecí scény, protože jedinou „zbraň,“ kterou jsem si u něj dokázala představit, byl bičík. Ale moc mě překvapil, Kubiše zahrál skvěle.

 

Takže tento film určitě doporučuji a vůči tomuto herci zkuste nemít předsudky. Stejně tak je nemějte vůči úklidovým firmám. Myslíte si, že tu práci svedete taky, a že by vás jen obrali o peníze? Kdepak. Jsem si jistá, že v čištění koberců A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců a sedaček Praha 10, určitě konkurovat nebudete, takže ty rovněž doporučuji.

 

 

Strojové čištění, impregnace, voskování linolea, podlah. Nano impregnace Praha 1

Pracuji v dětském centru, kde máme všude podlahy a linoleum, ale zjistili jsme, že je to poněkud nebezpečnější než koberce. Zaměřujeme se především na kroužky pro děti, které jsou věčně zdivočelé a poletují a už se nám několikrát stalo, že uklouzly a nám se prostě nedaří je pořádně uhlídat. Proto jsme si řekli, že zainventujeme a necháme si podlahy pořádně vyčistit a nanést na ně ochranný vosk s protiskluzovým efektem.

 

 

A to, co jsme potřebovali, nabízela firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění podlah, voskování linolea Praha 1. Ihned jsem je zkontaktovala. Nejprve mě položili několik otázek ohledně rozlohy a tak podobně a potom jsme se domluvili na samotném datu čištění. Do tří dnů přijelo šest zaměstnanců, kteří se pustili do práce.

 

Odvedli opravdu skvělou práci, podlahy byly nádherně vyčištěné, i když teda vypadaly dokonce spíše jako nové než jako vyčištěné. Poté na podlahy všude nanesli ochranný vosk, který byl pro nás největší prioritou. Od té doby se nám počet pádů ulítaných dětí rozhodně zmenšil. Jsem si jistá, že jsem se na tuto firmu neobrátila naposledy a jejich službu čištění podlah Brno někdy ještě určitě využijeme, který firma nabízí, protože jsem více než přesvědčená, že i zbytek jejich služeb, které nabízí, budou stejně skvělé jako ta, kterou máme již ozkoušenou.

 

Například mytí oken ještě dost nesnášíme, takže to určitě taky využijeme, když máme tu možnost u této úklidové firmy. Když k jejich kvalitě přičtu i spolehlivost a profesionalitu jejich pracovníků, nemám prostě žádné námitky, jsou pro mě do budoucna jasnou volbou.