Pořád jste nevyřešili tepelné ztráty, i když je zima za dveřmi?

Bojíte se, že budete muset svůj dům vytápět, ale spousta tepla opět unikne téměř bez užitku? Jestli máte rodinný dům, musíte počítat s tím, že jeho izolační vlastnosti jsou rok od roku nižší.  Topná sezona začíná a možná jste si právě až teď uvědomili, že jste proti unikání tepla neudělali přes léto žádná opatření. Tak v letošním roce je navýšená pravděpodobnost, že budou ještě vyšší. A to i v případě, že zima bude mírnější, než ta loňská. A to díky tomu, že dům je zase o rok starší a hůře drží teplo uvnitř.

 

Stále se to dá vyřešit

Teploty jsou stále nižší. Topnou sezonu v domácnostech nezahájili jen milovníci otužování. Ve všech ostatních domácnostech už topná sezona dávno začala. Ani teď ještě není pozdě provést opatření proti ztrátám tepla. Když byste chtěli provést zateplení fasády, tak na to už je opravdu pozdě. I výměna oken by v těchto teplotách znemožnila využívání domácnosti a navíc okna nejsou vyrobena ze dne na den a museli byste pár týdnů čekat. Ještě stále existují i další způsoby, jak dokázat efektivně snížit ztráty za vytápění. Přemýšleli jste třeba na zateplení stropů a půd?

 

Najděte správné řešení

Dejte si velký pozor, jak svůj dům vybavíte. Ne všechna řešení jsou tak účinná, jak byste potřebovali. Zateplení půdy je až několikrát levnější, než tradiční zateplení fasády a dokonce než výměna oken. Jak velké množství tepla vlastně může unikat vaším stropem? Jak se chová vzduch, když se ohřeje – snižuje se jeho hmotnost. Čím je vzduch teplejší, tím je jeho hmotnost nižší a stoupá směrem nahoru– tedy ke stropu. Když narazí na nezateplený strop, projde jím doslova jako nůž máslem. Když ale narazí na půdní prostory, které jsou izolované, zůstane v místnosti a ta není nadále potřeba tolik vytápět.

 

Foukaná minerální izolace je ideální způsob

Vždy, když budete zateplovat dům, měli byste se zaměřit na způsoby, které jsou dostatečně účinné a nestojí mnoho peněz. I takové se dají najít. Například foukané minerální izolace. Tento materiál na půdách rodinných domů vytvoří jednolitou izolační vrstvu se skvělými tepelně-izolačními parametry bez tepelných mostů. Materiál nesléhá, je odolný proti vlhku, požáru a dokonce i hlodavcům. Specializovanou společností pro tento druh zateplení je na našem území společnost Foukané izolace s.r.o. s více než 20-ti roky tradice. Podle druhu střechy a vašich požadavků dokáží vybrat ten nejvhodnější materiál. Vše je možné stihnout ještě do nadcházející zimy. Samotný proces zateplení na průměrných střechách rodinných domů totiž trvá pouze jediné odpoledne.

Detailní informace najdete na internetových stránkách  www.foukanaizolacetop.cz.