Sauna a její pozitivum

Pokud bychom měli hovořit o komfortním bydlení, můžeme si vybavit také dokonalou a moderní saunu, která nám přináší mnoho výhod a její pozitivní účinky jsou známy již po dlouhá staletí. Již naši předkové věděli, že pravidelné užívání sauny znamená pro lidský organismus nejen odpočinek, ale i uvolnění a odeznívají i zdravotní problémy respiračních nemocí. Ve Skandinávii jsou sauny téměř v každém domě a neplní jen úlohu parní kabinky. Ve Finsku je sauna také místem společenského setkání, kde se hněv a zloba doslova rozpouští ve vzduchu.

 

Kvalitní materiál

Sauna je především odpočinkovou místností, která je zhotovena z kvalitního dřeva. Je to především o finančních možnostech, používá se především smrkové dřevo, ale také lípa, olše a osika. Z těch dražších je oblíbený zejména cedr, kanadská borovice a severské smrky. Venkovnímu obložení vládne teak. O vhodnosti dřevěného materiálu se můžeme poradit především s odborníky.

 

Není sauna jako sauna

Jakou saunu si zvolit? To je otázka, na kterou bychom si měli odpovědět ještě před začátkem realizace.  Klasická finská sauna je suchá sauna s horkým vzduchem okolo 80 – 100 stupňů Celsia. Saunová kamna jsou buď na dřevo, kde jsou i kameny, které se polévají vodou ke zvlhčení vzduchu. Kamna mohou být i elektrická a plní tak funkci nejen kvalitního vytápění, ale jde i komfort majitelů. Pokud jsme ovšem saunový začátečník a nemáme rádi příliš velké horko, je vhodná infrasauna, dnes v podobě infrakabiny. Pokud jsme vyznavači dokonalé relaxace a máme rádi vůni bylinek, měli bychom vyzkoušet bio saunu. Je to vlastně kombinace finské a parní sauny.

Pozitivum sauny

Jak už bylo řečeno na začátku, sauna má velmi dobré účinky na naše tělo a naše zdraví. Odpočinek a dokonalý relax je v tomto případě i velmi vhodným “lékem” pro naši unavenou mysl a odbourává stres. Asi jsme nevěděli, že při pravidelné návštěvě sauny se z těla vyplavují nejen škodlivé látky, ale i endorfin, tedy hormon štěstí a ten jak známo podporuje dobrou náladu. Sauna má ale také skvělé účinky na poúrazové a pooperační stavy a je výborným prostředkem pro jedince trpící respiračními nemocemi, pro ty, co mají problémy s bolestmi hlavy a kožními problémy. A že posiluje naši imunitu asi zmiňovat nemusíme.

 

Sauna s odborníky nebo vlastní realizace

Můžeme si saunu pořídit v bytě nebo domě. Využít tak můžeme každý prostor, který se k tomu nabízí. Sauny na míru totiž nejsou žádným překvapením a jsou přímo ideálním řešením do atypického prostoru v domě. Na trhu je dnes široký výběr odborných firem, které se realizací sauny zabývají. Nabízejí své kvalitní služby, mají odborné zkušenosti, které využívají v praxi a plní požadavky a přání zákazníka.

 

Moderní design

Sauny představují určitý druh komfortu našeho bydlení a jsou dnes také v různých podobách. Takže nám dokonale ladí s interiérem domu či bytu, mohou být umístěny i v koupelně, která je prostorná a navíc zde je i možnost okamžitého ochlazení, tak jak si to sauna vlastně vyžaduje. Saunové boxy mohou být v dvojkombinaci právě se sprchou, mají například prosklené dveře a jiné vybavení.

Samozřejmě, že s realizací sauny nesmíme zapomínat ani na ochlazení. Sauna by měla být umístěna blízko sprchy nebo menšího bazénku. O veškeré realizaci a nápadech, jak si saunu pořídit bychom se ale měli nejdříve poradit s odborníkem. Předejdeme tak případným nepříjemnostem.


TAG