Potřebujete zastřešit terasu rodinného domu? Nechte si postavit pergolu ke zdi domu!

 

Terasa u rodinných domů je v současném stavebnictví považována za naprostou samozřejmost. Aby byly ale terasy naprosto komfortní, potřebují kvalitní zastřešení. Velké množství uživatelů přemýšlí o realizaci markýz. Za vhodnější řešení jsou ale v současnosti považovány dřevěné pergoly ke zdi domu, které přinesou potřebný užitek. Proč jsou pergoly vhodnější než markýzy? Několik důvodů si nyní představíme.

 

Větší odolnost, delší životnost a kvalitnější krytina

První rozdíl je zásadní. Markýzy musíte neustále roztahovat a zatahovat. U modelů na elektrický pohon se samozřejmě nejedná o žádný namáhavý proces, ale při neustálém roztahování a zatahování dochází k postupnému opotřebování mechanismu, který je po určitém čase náchylný k poškození. Konstrukce markýz může být poškozená velkým větrem, když ji včas nedokážeme zatáhnout. Velký rozdíl je také v kvalitě kratiny, kterou u markýz tvoří jen stínící látka. Ta podléhá opotřebení mnohem rychleji než klasická střešní krytina využitá na pergolách. Pergoly jsou tedy po všech stránkách pevnější a odolnější.

 

Krása dřeva nijak neuškodí vzhledu domu

Velký důraz je v současnosti kladen také eleganci celého domu a všech jeho součástí. Masivní dřevo u domu nijak neuškodí jeho eleganci, právě naopak. Pergola vyrobená z masivního dřeva a umístěná ke zdi domu se stane okrasou celé stavby. Vždy ale doporučujeme vybírat pergolu od profesionála v této oblasti. Mezi kvalitou konstrukce pergol u jednotlivých firem totiž existují významné rozdíly. Mezi největší specialisty v tomto oboru se řadí společnost Delta Svratka s.r.o.

 

 

 

Přímo vyvinuté modely ke zdi domu

V nabídce společnosti Delta Svratka je možné najít vyvinuté pergoly ke zdi domu, které mají přímo pro tento způsob využití upravenou konstrukci. Stojky a pozednice jsou tvořeny masivními hranoly s rozměry 115x115mm a spojené jsou klasickým tesařským spojením na dlab a čep. Krokve jsou tvořené profily 50x120mm. Všechny druhy využitého dřeva jsou vyrobeny z kvalitního strojově opracovaného smrkového masivu. Právě kvalitní masiv dodává potřebnou odolnost a eleganci.

 

Detailní nabídku variací pergol společnosti Delta Svratka najdete na www.domky-delta.cz.