Pravdivé příběhy

Co může být zajímavějšího než skutečné příběhy lidí, kteří si už stavbou nového rodinného domu prošli a mohou se podělit o své zkušenosti s těmi, kdo o pořízení dřevostavby teprve uvažují!

 
  

 

Když jsme se rozhodovali pro stavbu rodinného domu, měli jsme jasno v tom, že chceme dřevostavbu,“ začíná své vyprávění Lukáš.“ Z několika firem jsme nakonec zvolili bbgruppe, která dovážela domy známé německé společnosti. Měla skvělou reklamu a všechno se zdálo být na dobré cestě. Po dvou letech trápení nám ovšem zbyla pouze základová deska a velká ztráta peněz o které nás tato firma připravila. Začali jsme s manželkou uvažovat, co dál, a po nějaké době sebrali odvahu dům dokončit.

Už poučen jsem ale chtěl firmu prověřenou ne podle reklamy v médiích, ale podle reakcí zákazníků a navíc zapojenou do nějaké veřejné asociace. O ADMD jsem již věděl z různých výstav a časopisů, proto jsem oslovil pouze ty firmy, které byly jejími členy. Z reakce asi šesti firem jsem si vybral Domy D.N.E.S. Jejich odpověď pro měla byla nejvíce seriózní, nabídnutá cena rozumná a byli přístupní individuálnímu řešení.

Věřím, že jakákoliv z firem dodržující Dokument národní kvality by náš rodinný dům dostavěla kvalitně a bez podvodu. Jedná se o známé a na českém trhu dlouho působící firmy, které mají již spoustu spokojených zákazníků. A to je jedinou zárukou, že i další stavebníci se dočkají svého vysněného bydlení. Tak jako v našem případě firma Domy D.N.E.S. odvedla kvalitní práci na našem domě.

Důkazem Lukášových slov může být paní Alena: „Již sedmý rok vlastníme domek od firmy Haas Fertigbau. Naše zkušenost byla natolik dobrá, že jsme stejného dodavatele zvolili i pro stavbu rodinného domu pro našeho syna.“ Dobré reference prostě fungují i v rámci rodiny.

dřevostavba

Na rozdíl od Lukáše však paní Alena vsadila na reklamu v časopisu: „Když jsme asi před osmi lety začali uvažovat o dřevostavbě, moc firem na trhu ještě nebylo. Haas Fertigbau jsme oslovili na základě inzerátu v časopise. Už první kontakt byl velice seriózní a na úrovni a celá stavba proběhla naprosto perfektně.

dřevostaba

Také Ondřej měl na výběr dodavatele štěstí, respektive vybíral velmi rozvážně: „Letos bydlím v dřevostavbě již čtvrtým rokem. Volba dřevěného domu byla jasná, rozhodování přišlo až v okamžiku, kdy jsem vybíral dodavatele stavby. Kromě technické vyspělosti konstrukce domu jsem kladl důraz na vzájemnou komunikaci. Výběr jsem zúžil na několik málo firem a při dalším selektování jsem již hledal u jednotlivých firem záruky, že dům bude postaven v požadovaném termínu a kvalitě. Nakonec jsem zvolil firmu MS Haus. Kromě smluvních závazků pro mě bylo zárukou kvality i její členství v Asociaci dodavatelů montovaných domů. Jasným signálem, že mám brát tento fakt vážně, byl pro mne výčet firem, které příslušný certifikát vlastní – podle mého názoru jsou to jedny z nejlepších ve svém oboru.

www.admd.cz