Proč je zateplení stropů a půd foukanou minerální izolací tak účinné?

 

Zateplení stropů a půdních prostor pomocí foukané minerální izolace se stále více dostává do podvědomí veřejnosti. Stále více si také uvědomujeme, že nezateplenými stropy a půdami může z objektů unikat až 30% nashromážděného tepla. To se samozřejmě projeví zvýšenou útratou za vytápění objektu. Právě foukané minerální izolace jsou ideálním prostředkem k zateplení hned z několika hledisek.

 

izolaceZákladem je kvalitní materiál a kvalitně odvedená práce

U zateplení stropů a půd je to stejné, jako ve všech ostatních stavebních odvětvích. Absolutní spokojenost s výsledkem dokáže zaručit pouze vysoce kvalitní materiál společně s odbornou realizací a aplikací. Proto je vždy vhodné vybírat takovou společnost, která pro izolace využívá vysoce kvalitní materiály a v tomto oboru má dlouholeté zkušenosti. Mezi přední společnosti tohoto oboru na našem trhu se řadí i Foukané Izolace s.r.o., která má na svém kontě stovky realizovaných projektů a pracuje výhradně s materiály té nejvyšší kvality.

 

Obecné výhody materiálu

Izolace, se kterou pracuje společnost Foukané Izolace s.r.o. je foukaná minerální vlna. Vybírat můžete ze tří certifikovaných druhů izolačního materiálu. Prvním z nich jsou izolace od firmy Knauf Insulation, druhou je minerální izolace Paroc a třetí tvoří foukaná minerální izolace Rotaflex. Všechny nabízené druhy jsou nehořlavé, nenasákavé a nesléhají postupem času. Navíc jsou tyto materiály odolné proti plísním, houbám, hnilobám i hlodavcům.

 

Výhody samotné technologie zateplení

Zateplení foukanou izolací probíhá velmi jednoduše, ale účinně. Izolační materiál je naložen v nákladním automobilu, který stojí před budovou. Na místo zateplení je dopravován pneumaticky, pomocí hadice, kterou ovládá jediný pracovník. Zateplovat může až do výšky 40 metrů a na 100 metrovou vzdálenost od objektu. Umožní zateplování za plného provozu budovy a budova se nestává staveništěm. Díky odborné aplikaci vznikne na půdách souvislá vrstva izolačního materiálu bez tepelných mostů i v těžko přístupných místech.

 

Detailní informace najdete na www.foukaneizolace.cz