Proč se vyplatí investovat do zateplení stropů a půd v rodinných domech?

 

Ze všech stran se na nás valí doporučení a rady, jak a do čeho nejlépe investovat v oblasti rodinných domů. Některé rady a tipy ale zcela nemají takovou funkci a účinnost, aby si zasluhovaly  vysokou pozornost. My se v dnešním článku přeevším zaměříme na jistou investici v oblasti rodinných domů, která si svou pozornost ale rozhodně zaslouží. Diskutovat se bude o zateplení stropů a půd pomocí foukané izolace.

 

Proč právě stropy a půdy?

Nejprve si představíme, proč právě zateplení stropů a půd je pro rodinné domy tak smysluplné. Vysvětlení je snadné a všichni ho známe. Je totiž založeno na základních fyzikálních zákonech, které jsme studovali již na základní škole. Teplý vzduch má nižší hmotnost a proto postupuje směrem vzhůru. To samé platí i pro teplý vzduch od topení v domácnosti. Ten pak stoupá vzhůru ke stropu. Pokud ho strop nedokáže zastavit, tak uniká zcela bez užitku a je potřeba ho znovu nahradit. Zda stropy zateplíte dostatečně vhodnou izolací, vzduch nebude moci unikat a v interiéru se udrží několikrát déle.

 

 

Proč právě foukaná izolace?

Existují 2 zásadní technologie zateplení půd. Tou první je zateplení pomocí deskových materiálů. Některé půdy jsou ale členité a obvykle i složitě přístupné. U pokládky deskových izolačních kusů tak hrozí vyšší riziko nesprávné pokládky a vzniku tepelných mostů. Naproti tomu foukané minerální izolace na ploše půdy vykouzlí souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. A to i v případě členitých nebo náročně přístupných míst.

 

 

Jedním z nejvyšších specialistů je firma Foukané Izolace s.r.o.

V tomto oboru na našem trhu v aktuální době působí hned několik společností. Jen málo z nich ale stoupá do takových kvalit, jako právě Foukané Izolace s.r.o. Ta má na svém kontě více, než 18 let praxe a pro svou činnost využívá technologie a materiály té nejvyšší kvality. Foukaná minerální vlna firmy má obdivuhodné izolační vlastnosti, dále je nenasákavá, protihořlavá, nesléhavá a odolává plísním, houbám a jiným parazitům..

Detailní informace najdete přímo na www.foukaneizolace.cz.