Jak zastínit terasu?

Terasy jsou v aktuální architektuře pro oblast rodinných domů doslova nezbytným prvkem. Kvalitní trendy ve stavebnictví ji využívají defakto na veškerých novostavbách a také vlastníci starších rodinných domů stále častěji rozmýšlí o jejím provedení. Aby byla terasa u domu ale perfektně pohodlná a efektivní, musí být také vybavena proti působení zákeřných slunečních paprsků, tedy správným stíněním. Jaké stínění pro terasu určit?

 

Možnosti jsou 2 – markýza nebo pergola k domu

Efektivní řešení, jak zastínit terasu u rodinného domu jsou specielně 2. Konkrétně se jedná o využití markýz a pergol. Jedno z řešení ale přináší vyšší efekt a má více předností. Markýzy bohužel příliš nejsou ochotné odolávat větru a venkovním vlivům v jasné poloze. Často následkem vnějších vlivů dochází také k zesvětlení barev látky nebo k jejímu porušení. Roztahovat se musí mechanicky nebo pomocí motoru, ale při obou variantách hrozí poničení systému. Z těchto důvodů se radši přikláníme pro pergoly.

 

Dřevěná pergola je zárukou elegance a odolnosti

Dřevěná pergola má narozdíl od markýz hned několik výhod. Zejména v pevnosti a odolnosti materiálu. Dřevo se jen tak nezruší. O eleganci dřevěných pergol také nemusíte mít obavy. Dřevo je totiž materiálem, který se dobře hodí nejen na volné prostranství zahrad, ale také vynikne zrovna u zdi domu. Postačí vybrat ten správný druh.

 

Speciální druh ke zdi domu nabízí Delta Svratka s.r.o.

Konstrukce pergoly ke zdi domu ale má své vlastnosti. Ne příliš výrobců se specializuje přímo na tento typ. Po většinu času mají výrobci v nabídce zastoupené jen druhy na otevřené prostranství. Výjimkou je ale společnost Delta Svratka s.r.o., dlouholetý a vyhovující výrobce dřevěných staveb. Kromě tradičních pergol má ve svém oboru také speciální modely přímo konstruované pro přichycení ke stěně domu, tedy pro zastínění teras.