Na co si dát pozor při výběru dřevěné podlahy?

Vybrat vhodnou podlahovou krytinu není vůbec jednoduché. Jednotlivé typy podlah se liší designem, vlastnostmi, životností i cenou a s ohledem na rozsáhlou nabídku je logické, že se hledání ideální varianty může protáhnout na velmi dlouhou dobu. Podstatné je, aby podlaha vašemu bydlení slušela, odpovídala zátěži a vyhovovala vám z hlediska plánovaného využití. Snad ve všech ohledech je na tom velmi dobře dřevo. Na co byste si však měli dát pozor při výběru?

 

Cena by neměla být nejdůležitějším kritériem

Rozpočet je pro většinu lidí velmi důležitý, nicméně by neměl být tím hlavním kritériem. Je třeba si uvědomit, že jde o dlouhodobou investici – jinými slovy: na podlaze není moudré příliš šetřit. Počítejte proto s tím, že vás bude odolná podlahová krytina s dlouhou životností něco stát, ale na druhou stranu si ušetříte spoustu starostí i peněz do budoucna. Nicméně platí, že ne vždy kvalita odpovídá ceně, a proto vybírejte s rozvahou a nechte si poradit od odborníků. Často je nejlepším řešením pomyslný zlatý střed.

Dobrou volbou může být například dřevěná podlaha Befag Dub Country

 

Nepodceňujte význam estetiky

Měli byste zvolit podlahu, která je o něco levnější, ale nevyhovuje vám z hlediska designu? Spousta lidí estetickou stránku podceňuje a nepřikládá jí patřičný význam. Z takové krytiny však nebudete mít nikdy radost. Proto dbejte na to, aby lahodila vašim očím a současně odpovídala celkovému konceptu bydlení a zařízení.

Nezapomeňte, že do menšího prostoru jsou vhodné světlejší barvy, což samozřejmě platí také o podlaze. Světlé dřevěné podlahy životní prostor opticky zvětšují a vizuálně otevírají. Do dostatečně prostorné místnosti se naopak může hodit tmavší podlaha, která prostoru dodá na eleganci a útulnosti.

Dřevěná podlaha Befag Merbau vypadá velmi elegantně

 

Celkový dojem umocní kusové koberce

Nemůžete se rozhodnout mezi dřevěnou podlahou a kobercem, případně se vám zdá, že vaší nové podlaze něco chybí? Když na dřevěný povrch položíte vhodně zvolené kusové koberce v kontrastní barvě, dosáhnete překvapivého výsledku. Navíc vás to nebude moc stát, neboť velmi dobře mohou vypadat i levné koberce.


TAG