Kámen do města i na venkov

Při obhlídce příměstských i venkovských domů u nás se mnohdy tají dech. Bohužel ne radostí, ale žalem, co všechno jsou lidé schopni spáchat.  Jakoby zapomněli na základní stavební materiály, na krásu jednoduchosti a vytříbenost přírodních motivů.Přitom návrat ke kořenům je jedním z nejvděčnějších stavebních témat jak z hlediska estetiky, tak většinou i cenově. Jak to udělat, aby náš dům byl vkusný a ladil s okolím? Jednou z variant je volba keramických dlažeb a obkladů s designem kamene, vyvedených z interiéru až na zahradu, případně k bazénu. 

Vznik umělého kamene
Kámen patřil k prvním stavebním materiálům především pro svoji snadnou dostupnost a téměř nesmrtelnou životnost. Našim geografickým podmínkám vévodil především živec, žula a rula, mnohé stavby využívaly i břidlici či opuku a mramor. Protože tyto kameny byly již v přírodě téměř vytěženy, ale jejich obliba neklesla, začaly se vyrábět v umělé podobě. Vznik keramického střepu s designem kamene je přelomovým bodem ve stavebnictví. Při napodobení autentického vzhledu se podařilo potlačit negativní vlastnosti kamene, jako jsou nasákavost, váha, cena i drolivost a obohatit je o ty dobré, jakými jsou snadná manipulace díky podstatně nižší váze, dostupnost, téměř nulová údržba a příznivá cena. Pokud zároveň instalujete i podlahové vytápění, dosáhnete dokonalosti.

 asso

 Výhody chytrých dlažeb
Nové povrchy, formáty i doplňkové prvky nabízejí možnost použití i tam, kde od nich lidé pro jejich pracnost dříve ustupovali. Tak si dnes místo řemeslně pracně vysekané stříšky umístíte L profily, které koupíte již hotové. Bez problémů vyřešíte různé rohy, schody a sokly. Moderní ráz dlažby i obkladů získáte zakoupením velkoplošných formátů s naostro seříznutými hranami, pro rustikální charakter se naopak hodí nepravidelné okraje. Tolik žádoucí kompaktní vzhled dosáhnete použitím leštěných dlažeb a obkladů v interiéru, které ve strukturovanějším povrchu vyvedete po schodech až na zahradu. Kolem bazénu vás určitě nadchne dlažba s protiskluzovou úpravou.

Navěky módní
Barevná stupnice přírodních kamenů dává příležitost k dosažení jednolitého a příjemného interiéru ať již moderního nebo klasičtěji pojatého.  Zachovaný design přírodní nedokonalosti a nepravidelnosti žilkování, šupinky slídy či stopy jinobarevných minerálů, to vše spoluvytváří dokonalý základ pro příjemný domov. Venku pak bude keramická dlažba s designem kamene ladit s jakýmkoliv ztvárněním zahrady, a pokud ji použijete na fasádu ve formě obkladových desek, ochrání váš dům před povětrnostními vlivy. V podstatě neexistuje barva, která by s přírodním kamenem neladila a navíc se opravdu nikdy neokouká. Nevyjde z módy a zůstane vkusná.

 asso

Pod obchodními názvy Pietre a Marmi můžete tyto dlažby zakoupit přímo v showroomu firmy ASSO v Biskupské 8 v Praze v cenách od 1580,00 do 3 695,00 Kč/m2 s DPH.

 www.asso.cz