Rok 2018 v ČR a 20 720 požárů – nejlepším způsobem, jak ochránit svůj domov, je chytrý detektor kouře Netatmo

V České republice došlo v loňském roce ke 20 720 požárům, což je nárůst o 23 % oproti roku 2017. Celou jednu čtvrtinu z tohoto čísla představovaly požáry v domácnostech, které dohromady způsobily škody ve výši 546 620 000 milionů korun*.

Rychlost reakce je zásadní pro zabránění katastrofě v případě požárů v domácnostech, jejichž počet stále vzrůstá. Malý oheň se během necelé půl minuty může změnit ve velký požár. Chytrý detektor kouře je tudíž nejlepší cestou, jak ochránit vlastní domácnost: protože ve chvíli, kdy přístroj zaznamená kouř, zalarmuje uživatele a ten může začít okamžitě jednat a přivolat pomoc.

 

Rychlá reakce je v případě požáru opravdu nutnost

Chytrý detektor kouře od Netatmo spustí alarm o síle 85 decibelů a zašle výstrahu v reálném čase na mobilní telefon uživatele, čímž maximalizuje čas potřebný k akci. Přesnou lokaci detektor kouře označí prostřednictvím oznámení typu: „V obývacím pokoji byl zjištěn kouř”. To dá uživatelům  možnost rychle jednat navzdory jejich nepřítomnosti na místě požáru: mohou zavolat hasiče k okamžitému zásahu a tím zabránit rozšíření ohně a poničení svého domova.

Je-li to planý poplach, mohou uživatelé alarm vypnout snadno ze zařízení nebo pomocí telefonu. Slouží k tomu funkce s jasným názvem „Ticho”.

*Údaje jsou převzaty ze statistické ročenky hasičského záchranného sboru pro rok 2018 (https://www.hzscr.cz/clanek/statisticke-rocenky-hasicskeho-zachranneho-sboru-cr.aspx ).

 

Před ohněm ochraňte po 10 let svůj dům

Výrobci sice doporučují výměnu detektorů kouře po deseti letech, ale často mají tato zařízení baterie, které vydrží maximálně tři roky. Užívání detektoru kouře Netatmo je pohodlné a to díky dlouhé životnosti baterie. Už nemusíte myslet na výměnu baterií a ani v noci nehrozí žádná nepříjemná upozornění na jejich nízký stav. Před koncem životnosti totiž vyšle baterie uživateli upozornění na včasnou výměnu a tím tak byla zaručena bezproblémová funkčnost detektoru.

 

Automatická kontrola funkcí = zajištění plynulého provozu

Chytrý detektor kouře Netatmo má funkci pro automatické testování, a ta průběžně kontroluje, jestli správně funguje jak kouřový senzor a baterie, tak i Wi-Fi připojení. K ověřovacímu protokolu o správné funkčnosti mají uživatelé přístup v aplikaci v sekci Zabezpečení.

 

Kompatibilita s HomeKit a IFTTT

Chytrý detektor kouře Netatmo a systém HomeKit společnosti Apple je možno propojit a také je možné ho ovládat hlasem. Uživatelé se prostě zeptají Siri, zda je v domě kouř a zda baterie správně pracují.

Detektor je také kompatibilní s IFTT. Uživatelé mohou propojit chytrý detektor kouře s dalšími kompatibilními zařízeními a vytvářet si vlastní scénáře. Třeba připojit k detektoru kouře chytré osvětlení, které v případě požáru změní barvu a varuje tak obyvatele domu, aby jej ihned opustili.

 

Instalace jednoduše a rychle

Chytrý detektor kouře Netatmo je bezdrátový a proto je jeho instalace snadná – jednoduše se ke stropu uchytí pomocí šroubů podle postupu v návodu pro instalaci a pak už je potřeba jen stáhnout si aplikaci Netatmo Security.

V rodinných domech lze chytré detektory kouře nainstalovat i do více místností a ke všem najednou mít přístup také pomocí aplikace, ve které je možné si jednotlivé detektory rozlišit třeba podle jejich umístění, např. „Detektor do obývacího pokoje,“ „Detektor do dětského pokoje“ atd.

 

Cena a dostupnost

Doporučená maloobchodní cena detektoru kouře je 2599,99 korun. Detektor lze objednat na stránkách www.netatmo.com, www.alza.cz, www.istyle.cz, www.smarty.cz, www.czc.cz, www.ipouzdro.cz, www.iwant.cz, www.tsbohemia.cz. Aplikace Netatmo Security je ke stažení přpravena zcela zdarma a kompatibilní s iPhony a iPady od iOS 10 a Android smartphony a tablety od verze 5.0. Netatmo Webapp je ke stažení na počítačích Mac a PC.

Smoke-Alarm-ceiling-PRINT

Smoke-Alarm-Lifestyle-1-PRINT

Smoke-Alarm-Lifestyle-3-PRINT

Livingroom-Smoke-Alarm-PRINT

Children-Smoke-Alarm-PRINT

 

298

 

Netatmo – specialista na chytrou elektroniku

Společnost Netatmo vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku a tím svým uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší ale také do privátní sféry. DNA společnosti tvoří 4 závazky, jejichž dodržováním dosahuje Notatmo svých cílů:

 

Vzhled: moderní současný design

Soukromí: garantovaná ochrana dat

Užitečnost: produkty spolehlivě usnadňují život

Ohleduplná: upozornění zasílaná jen když je to opravdu důležité

Společnost Netatmo uvedla od roku 2012 na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí tak různá řešení pro automatizaci každého domova a velmi zjednodušuje život už od svého prvního produktu v roce 2012 až po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami v oblasti stavebnictví rozvíjí společnost Netatmo možnosti zapojení inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

Společnost Netatmo se v listopadu 2018 připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.