Překvapte své ratolesti a pořiďte jim dětské hřiště přímo na zahradu

Bohužel, v současné době spousta ratolestí upřednostňuje televizor, chytrý telefon, počítač či herní konzoli před pobytem na čerstvém vzduchu. Pokud přemýšlíte, jak byste svá dítka přiměli, aby se alespoň na dvě hodiny zabavila třeba na zahradě, není nic jednoduššího než jim pořídit vysněné dětské hřiště. Jednotlivé prvky navíc můžete různě kombinovat, postupně je přikupovat, až najednou z obyčejné skluzavky s houpačkou vyroste obrovský hrad s mnoha atrakcemi.

V případě, že se ještě bojíte pouštět své děti na veřejné dětské hřiště, které je od vašeho domu několik set metrů, vyplatí se investovat do vlastního. Zatímco vy budete vařit oběd, vaše ratolesti budou dovádět na skluzavce a schovávat se v domečku.

 

Kam dětské hřiště umístit?

Otázka, která vás napadne asi jako první. Záleží na tom, jaké jsou prostorové možnosti vaší zahrady. U velkých ploch nemusíte nic zdlouhavě řešit, prostě zvolíte místo, kde nestojí stromy, záhonky a nic dalšího. U menších zahrad je potřeba trochu přemýšlet, ovšem všechno se dá zvládnout.

Ideální je, pokud se pod dětským hřištěm nachází měkký povrch, tedy písek, tráva či guma, rozhodně ne beton. Hlavně si nechejte postavit dětské hřiště tak, abyste na něj viděli z domu či terasy.

 

Nabídka je opravdu pestrá

Stačí se podívat do nabídky některé z firem, která se na dětská hřiště specializuje. Vybrat si můžete z mnoha druhů atrakcí. Pro malé dětičky je připraveno pískoviště, pro větší zase skluzavka. U skluzavky se ještě budete rozhodovat mezi materiálem, zda zvolit levnější plastovou, nebo kvalitnější z laminátu. Setkat se můžete i s plechovými skluzavkami, u nichž je však ta nevýhoda, že v létě jsou příliš zahřáté, až se dítě může spálit.

Podívejte se do nabídky českého výrobce dětských hřišť na zahradu Skluzavky.cz, určitě najdete herní prvky, které zabaví i vaše děti.