Rustikální kolekce dřevěných podlah s „3D“ efektem a poctivým ručním opracováním povrchu

Kolekce Kährs Arbusto, další z letošních novinek v sortimentu vícevrstvých dřevěných podlah, je výjimečná především svým rustikálním vzhledem, umocněným novou povrchovou úpravou Riverstone. Kolekce tak rozšiřuje sérii dekorů starobylého vzhledu. Výsledné dílo designérů švédského výrobce vícevrstvých dřevěných krytin Kährs kombinuje povrchovou úpravu ručního škrábání s technologií Riverstone a rustikálním šarmem. Podlahová delikatesa zahrnuje pět 1lamelových dekorů dřeviny dub, chráněných vrstvou přírodního oleje.

Technologie Riverstone, exkluzivní řemeslná technika Kährs, je speciální metoda opracování dřeva přinášející vzhled a povrch kopírující suky. Výsledkem je dokonale plastický povrch podlahy, který ucítíte i přes podrážku bot. Vzniklé suky na omak působí plasticky a přinášejí dojem „3D” efektu. Místa okolo suků se ručně opracovávají do hloubky, dokud nedojde k dostatečnému zvýraznění suků a podtržení rustikálnosti dekoru.

kpp devn kr. khrs_kolekce arbusto_dekor dub fumeuskpp devn kr. khrs_kolekce arbusto_dekor dub nigrikpp devn kr. khrs_kolekce arbusto_dekor dub genuinkpp devn kr. khrs_kolekce arbusto_dekor dub canus

Pět do různých odstínů namořených dekorů ze dřeviny dub – Albus, Canus, Fumeus, Genuin a Nigri – nesou 1-lamelové palubky o rozměrech 1900 x 190 x 15 mm (s tloušťkou nášlapné vrstvy 3,5 mm). Rozměrnost lamely přispívá k dobrému vyniknutí dekorů v prostoru. Kartáčovaný povrch se zvýrazněnými suky chrání vrstva přírodního oleje, který starobylý vzhled na rozdíl od laku dokonale podtrhuje. Vícevrstvá konstrukce palubky je vybavena zámkovým spojem Woodloc® 5S pro pokládku plovoucím způsobem. Zvolit můžete i kombinaci s podlahovým vytápěním, pak je vhodnější krytinu k podkladu připevnit na pevno, přispějete tím k lepší prostupnosti tepla skrze krytinu do místnosti. Při instalaci vytápění je však nutné dodržet instrukce od výrobce, krytina by se například měla zahřívat pozvolně a neměla by u ní být překročena maximální povolená teplota na povrchu.

Čištění je nenáročné, kromě zametání a vysávání lze krytinu vytírat dobře vyždímaným hadrem či mopem, do vody však výrobce doporučuje přidávat výhradně originální přípravky, které jsou PH neutrální, variantou jsou i speciální mýdla, určená na olejované povrchy. V závislosti na frekvenci užívání, klimatu v místnosti i způsobu čištění by podlaha měla být pravidelně, přibližně 1x do roka, přeolejována, aby zbytečně nevysychala a neztrácela na kráse.

MOC za 1 m2 včetně 20% DPH se pohybuje v rozmezí 2.616,- až 2.712,- Kč.

Pro více informací navštivte www.kpp.cz.