Alergeny, prach a roztoči v koberci – jak se jich účinně zbavit?!

 

Pokud se rozhodnete pro koberce v bytě je nutné o ně řádně pečovat. Nejenže pravidelným čištěním prodloužíte koberci životnost, ale především ho zbavíte všech alergenů, prachu a roztočů. Běžné vysavače většinou nevysají všechny nečistoty do hloubky, ty pak mohou být příčinou řady alergií a astmatu.

 

Důkladné strojové čištění koberců je důležité především v domácnostech se zvířecími mazlíčky. Řada úklidových firem nabízí čištění koberců extraktorem. Jedná se o mokré čištění, kdy je chemický roztok vstřikován do podsady koberce a okamžitě odsán do sběrné nádoby. Vhledem k tomu, že se nečistoty rozpouštějí v chemickém roztoku, je nutné dokonale odsát všechnu vlhkost z koberce.

 

Pokud koberec zůstane mokrý, zadrží se v něm i špína a na koberci se objevují tmavé skvrny, barevný odstín není stejnoměrný. Bohužel toto je velkou nevýhodou extrakční metody. Řada firem, ale už nabízí modernější způsoby a využívá kotoučového stroje, který chemický roztok rozmyje do vláken koberce.

 

Pomocí dlouhých štětin rotačního kartáče se na povrch dostanou i hluboko zašlapané nečistoty. Přestože je čištění koberců kotoučovým strojem dražší než extrakční čištění, nedám na něj dopustit. Necháváme si pravidelně zhruba 1x za rok vyčistit koberce v bytě od firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., která používá právě zmiňovanou kotoučovou metodu.

 

Koberec je po čištění pěkně nadýchaný, hebký, voňavý a dokonale čistý. Firma A SERVIS má s čištěním koberců dlouholeté zkušenosti. Dopřejte svému koberci nový facelift a svěřte ho odborníkům, pravidelným strojovým čištěním zpomalíte stárnutí koberce.

 

 

Která metoda čištění koberců je opravdu účinná a čištění je vedeno do hloubky?

 

A SERVIS LIPKA, s.r.o. vám poskytuje službu strojové čištění koberců, která je nejkvalitnější metodou na trhu. Odstranění nečistot z koberce za pomocí jiných metod se nám neosvědčilo a proto nabízíme, sice dražší, ale účinnou metodu strojového čištění koberců.

 

Při extrakční metodě, která je sice levná, jsme měli mnoho reklamací, je to tím, že zde chybí velmi důležitý proces kartáčování a po proschnutí koberce se nám stávalo, že se objevily fleky, které způsobilo špatné rozprostření chemie. Toto byl důvod, proč jsme od této technologie ustoupili a začali používat kvalitnější strojovou metodu čištění koberců.

 

 

 

Námi prováděné čištění koberců, je oproti konkurenci dražší, ale dovolíme si říct, že jsme jedna z nejkvalitnějších firem na trhu, která precizně odstraní i to, co se jiným firmám nepodařilo. K čištění koberců používáme dezinfekční a vysoce kvalitní chemii, kterou naneseme na koberec, tato chemie na sebe naváže nečistoty ze struktury koberce. Následně ji kartáčujeme kotoučovým strojem, není třeba obav, když budeme koberec důkladněji kartáčovat, stroj má jemné dlouhé štětiny, které se k vláknům koberce chovají velmi šetrně a i přesto dokážou zatvrdlou špínu odstranit, bez jakéhokoliv porušení vláken.

 

Po tomto čistícím procesu vše zakončíme odsátím zbytku nečistot a vlhkosti pomocí vysoce výkonného vysavače. Tento vysavač je 3 motorový a tak odsaje naprosto vše. Mnohdy je potřeba realizovat tyto práce mimo provoz, proto jsou naši zaměstnanci flexibilní a tak můžeme pracovat i mimo provozní dobu nebo když je vaše rodina mimo domov.

 

Ve vysoce frekventovaných místech se koberec zašpiní mnohdy velmi rychle a tak je třeba provádět čištění minimálně jednou do roka, protože při zanedbání této péče se může stát, že nečistoty z koberce neodstraníme a pokud je neodstraníme my, tak už žádná jiná firma.