Skvělý výsledek rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje

Rozhodla jsem se dát svým rodičům netradiční vánoční dárek – rekonstrukci kuchyně. Mí rodiče jsou už přes 30 let manželé a já jsem moc ráda, že jsou spolu pořád tak šťastní. Rodiče vlastní menší krásné květinářství, ale nejradši tráví čas doma na své zahrádce.

Dům 4+1 ve kterém žijí, prošel částečnou rekonstrukcí, ale moje maminka, která moc ráda vaří a peče tady má starší kuchyň a já si myslím, že nová kuchyňská linka by jí udělala určitě radost. Našla jsem na internetových stránkách paní Lipkovou, která mě okouzlila originálními projekty a osobitým designem, takže jsem ji kontaktovala, aby se ujala návrhu na novou kuchyni pro mé rodiče. Dohodly jsme se na nezávazné schůzce, kde paní návrhářce popíšu vše podrobněji.

 

 

První setkání proběhlo v domě, kde bude probíhat rekonstrukce. Chtěla jsem rodiče překvapit, takže jsem je záměrně odvezla na pár dní k příbuzným, aby neměli nejmenší tušení o mém plánu. Prošli jsme s paní Lipkovou prostory domu, kde si změřila potřebné plochy a společně jsme probraly, jaké prvky do projektu vnést a čeho se naopak vyvarovat.

Moje představa byla zařídit mamince praktickou kuchyni s dostatkem úložných prostor a pracovních ploch. Paní Lipková byla moc ochotná a zodpověděla všechny mé dotazy. Napadlo mě, provést rekonstrukci zároveň v obývacím pokoji, který sousedí s kuchyní. Paní designérka měla spoustu užitečných nápadů, které do návrhu bude možné vložit. Moc jsem se těšila, až bude vše hotové a já překvapím rodiče.

Druhou schůzku jsme věnovali detailům návrhu. Ergonomii řešení s využitím zón paní návrhářka vyřešila chytře a prakticky. Zaujaly mě také materiály, které zde byly použity. Do obývacího pokoje byl umístěn vestavěný krb, ze kterého budou rodiče jistě nadšení.

 

 

 

Celý prostor je sladěný do krémově béžové barvy, takže zapadá do celkového zařízení domu. Paní Lipková navštěvuje světové výstavy interiéru a festivaly designu, což je dle mého na jejích projektech opravdu znát. Designéři u nás a jejich projekty se mi zdají být často jako přes kopírák a působí na mě také neosobním a chladným dojmem.

Získala jsem od paní Lipkové mimo jiné také kontakt na ověřenou a spolehlivou firmu, která prováděla většinu prací. Do budoucna mám v plánu ji využít také v rámci plánované rekonstrukce mého bytu. Spolupráce s firmou ORIGINE a paní Lipkovou byla velice příjemná a ráda jejich služby doporučím také mým známým nebo kolegům.