Chalupa v pojetí designéra

Byla jsem vždycky příznivcem vzdušného domova, žádné zbytečnosti, lapače prachu a přemíra skříní. Na naší víkendové chatě jsme měli zbytečně zaplněnou domácnost vším možným, i když toho tolik k užívání člověk nepotřebuje, proto jsme se zařídili s manželem podle našeho kréda a zrekonstruovali prostory podle svých představ. Potřebovali jsme ale pomoc s kuchyní a jídelnou. Na radu naší kamarádky, jsme zkontaktovali designérku paní Pavlínu Lipkovou z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN.

Domluvili jsme si schůzku a přijela se k nám domů podívat na prostory, o kterých jsme mluvili po telefonu. Byla přímo nadšená ze všech prostorů, které na chalupě máme a pro styl, který jsme si vybrali, jako stvořené. Takže jsme nemuseli dlouho debatovat a všichni věděli hned, jak to bude vypadat. Probrali jsme si finanční rozpočet a paní designérka vypracovala předběžný návrh.

 

 

I když jsme chtěli tento světlý styl, nezvolili jsme barvu nábytku přímo bílou, ale smetanovou, která navozuje o něco teplejší dojem. Stěny a strop jsou natřeny na bílo, aby to rozjasnilo místnost. Původní velké okno jsme rozdělili dvě menší, aby se do interiéru dostalo co nejvíc světla, ale zároveň doplňovalo styl, který jsme chtěli. Pod okna jsme nechali vyrobit lavicové posezení ve stejném barevném odstínu, jako je nábytek.

Samozřejmě na takové posezení patří i polštářky, takže jsme je tam také doplnili. Na podlahu se položila dlažba ve světlém odstínu, aby nenarušovala dojem z místnosti. Kredenc v jednoduchém stylu se dvířkama, aby se neprášilo na věci v něm uskladněné.

Takové zákoutí s výhledem ven, jsem si vždycky přála a jsem ráda, že paní designérka nám jej vytvořila. Jelikož je tato místnost v prodloužení do kuchyně, tak jsme tam uskladnili i židle, které vždy přidáváme ke stolu, když jíme.

 

 

Kuchyňský kout jsme udělali v tmavším odstínu, aby se odlišil od jídelny a byl zřejmý přechod z jednoho do druhého. Je sice takový mrňavý, ale nám to nevadí. Korpus odsávače páry máme v originálním designu, který doplňuje styl kuchyňského koutu. Těsně vedle baterie na vodu s kohouty máme vyklápěcí pracovní plochu, jelikož je linka opravdu malinká a nebylo by kde si chystat a krájet věci na vaření nebo svačinu.

Na boční stranu nad sporáku, jsme připevnili poličku se závěsným systémem pro naběračky různých rozměrů a druhů. Na stejnou stěnu jsme nechali udělat kredenc až do stropu s tím, že spodní část do výše linky je se dvířky a šuplíky a horní část jsou pouze police. Kolem stropu se ještě doplnila lišta, aby opticky rozdělila zeď od stropu. Na zem jsme nechali položit dlažbu v červeno/hnědé barvě, aby vytvořila kontrast mezi linkou a podlahou a přitom budila „teplý“ dojem.

 

Tímto mockrát děkujeme paní Lipkové z firmy Origine, že nám pořídila tak skvělou a originální kuchyň s jídelnou. Určitě její služby rádi doporučíme dál.