Sníte o dřevostavbě? 3 důvody proč jí říct ano!

Zařídit si bydlení přesně podle svých snů je přáním asi každého z nás. Vybrali jste si pro své bydlení dřevostavbu a zvažujete, jestli je to opravdu to pravé pro vás? Dáme vám dnes pár tipů, proč jsou dřevostavby skvělou volbou pro život vás i celé vaší rodiny.

 

Rychlost

Chcete mít dřevostavbu, a chcete ji mít hned? Žádný problém. Výstavba dřevostavby má nespornou výhodu, je totiž velmi rychlá. Jakmile zadáte zakázku, můžete do pár měsíců bydlet. Pokud si navíc vyberete profesionální firmu, můžete se plně soustředit na svou práci a těšit se na domov, který vám tato firma postaví na klíč i se vším vybavením, které lze vybírat z desítek variant. Většina firem, které dnes dřevostavby vyrábí, mají propracované systémy řízení jakosti a všech vnitropodnikových procesů, můžete se tedy spolehnout na vysokou kvalitu dodávaných služeb.

 

Ekonomie

S využitím stavební firmy a služby dřevostavby stavby na klíč se můžete spolehnout, že budete vždy vědět přesnou konečnou cenu, kterou za vaši dřevostavbu zaplatíte i v případě, že bude nutné zajistit některé subdodávky. Z ekonomické stránky dřevostavby nabízí nižší tepelné ztráty ve srovnání s klasickým zděným domem. Hlavním nosičem úspor je kvalitní zateplení stavby. Při různých cenových nabídkách však vždy zvažujte poměr ceny a kvality. Jestliže se zákazník rozhodne pro nejnižší, až pochybně nízkou cenovou nabídku, bývá v budoucnu většinou nespokojen.

 

Ekologie

Téměř všechny dnes realizované rodinné domy vyznávají nízkoenergetický nebo pasivní standard domu. Navíc jsou stavby ze dřeva, jakožto přírodního materiálu, stavbami ekologickými a jejich montáž je suchá, bez použití mokrých procesů. Lze si to tedy představit tak, že stačí položit základovou desku, a vystavět na ní zbytek domu. Proekologické proudy stále sílí a dřevostavby tento rozměr jen podporují.

Dřevostavby mají jakožto rodinný dům neodolatelné kouzlo. Propadnete mu i vy?