Spočítali jste si výdaje za loňské vytápění a jste nemile překvapeni? Kde je problém?

Letošní zima k mírným rozhodně nepatřila. Mrazivých dnů bylo nejvíce za poslední roky. Sníh se držel opravdu dlouho a mráz, jako by snad ani nechtěl odejít. Pro majitele rodinných domů to znamenalo větší intenzitu vytápění interiéru. Počítali jste s tím, že za letošní zimu zaplatíte na vytápění více, než za tu předchozí? Spočítali jste si už výdaje, ale jsou mnohem vyšší, než jste čekali? Kde je problém a jak zabránit tomu, aby v příštím roce nebyly výdaje ještě vyšší?

 

Váš dům neudrží teplo uvnitř

Nejvíce se s vysokými výdaji na vytápění potýkají majitelé starších rodinných domů. Ty mají jeden hlavní nedostatek – neudrží drahocenné teplo uvnitř v místnostech. Teplý vzduch, který unikne se musí neustále nahrazovat novým teplým vzduchem a intenzita vytápění se tak rozhodně nesnižuje. Abyste dosáhli nižších výdajů na vytápění, musíte teplý vzduch udržet v místnosti déle. Ze všeho nejdříve je zapotřebí zjistit, kudy vzduch nejčastěji uniká.

 

Stejný problém u většiny domů – strop

Drtivá většina rodinných domů má totožnou slabinu – stropy. Už od hodin fyziky na základní škole všichni víme, že teplý vzduch je oproti tomu studenému řidší, má nižší hustotu a logicky tedy stoupá směrem vzhůru. Když tedy není strop dostatečně izolovaný, teplý vzduch tudy pronikne bez problémů a vy jste tak nuceni neustále topit. Přitom správně provedené zateplení stropů a půd může ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na vytápění?

Správnou technologií je foukaná minerální izolace Zateplení pomocí foukané minerální izolace je v současnosti jednou z nejefektivnějších metod na izolaci stropů. Skvěle se hodí na volné plochy i do dutin. Specialistou je společnost Foukané Izolace s.r.o. Na izolaci stropů rodinných domů využívá osvědčené izolační materiály, které mohou ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na vytápění s garantovanou zárukou na všechny realizace minimálně 60 měsíců. Celý proces probíhá za plného chodu budovy, bez ruchu a nepořádku.

Detailní informace a ukázky realizací najdete na www.foukaneizolace.cz.