Správná barva pro koupelnu

Řešíte právě rekonstrukci své koupelny a stále se nemůžete rozhodnout, která barva bude pro tu Vaši koupelnu ta pravá? Chtěli bychom Vám trochu poodhalit skrytou řeč barev, aby pro Vás byla Vaše koupelna ta nejkrásnější.

V podstatě jakoukoli barvu si usmyslíte, takovou lze určitě na trhu najít. Škála barev je opravdu bohatá a právě na barvě vybraných obkladů a dlažeb skutečně záleží. Vždyť se na ni většinou díváme skoro celý život a ne každá barva je pro koupelnu zcela vhodná.

Modrá je jednou z nejoblíbenějších barev do koupelny. Navozuje představu vody, moře a je velmi uklidňující. Sytě modrá působí sice trochu chladně, ale jemná, pastelově modrá s vhodně kombinovanou bílou či barvou slonové kosti navodí příjemnou relaxační atmosféru. I zelená je ze seznamu uklidňujících barev. Společně s květinovými dekory si můžete v koupelně vytvořit jarní louku. Světlé tóny zelené působí příjemným teplým dojmem. Oproti tomu červená je velmi dominantní barva, která ihned zaujme a dodá energii. V přílišném množství však může škodit. Je agresivní a to v klidném prostředí koupelny může rušit. Doporučujeme zkombinovat s jemnějšími barvami, které výraznou červenou zjemní. Červená a bílá s decentními prvky zlaté, vytvoří z Vaší koupelny luxusní prostor. Další základní barvou je optimistická žlutá nebo oranžová. Obě barvy svými zemitými tóny vstoupily do našich koupelen a zútulnily je. Zemité barvy včetně hnědé všeobecně působí velmi příjemným a konejšivým dojmem. Tyto barvy lze velmi snadno kombinovat buď navzájem nebo s bílou či béžovou. Černá je velmi smutná a depresivní barva. Doporučujeme jen opravdovým milovníkům této barvy. Ale ani oni nesmí zapomenout, že na černé je vidět každé cáknutí. Ve výčtu nesmíme zapomenout na růžovou. V přílišném množství a každodenně je asi příliš sladká a dětská. Pokud ji však použijete střídmě a s použitím květinových dekorů, vykouzlíte si krásné relaxační romantické místečko.

Všechny vyjmenované barvy a mnoho dalších naleznete v různých formátech obkladů i dlažeb. Koupelnu si tak můžete vytvořit podle svého vkusu a představ.

Pro ty, kteří se necítí na samostatné tvoření stylu koupelny, nabízí výrobci samozřejmě koupelnové série. Ty se používají přirozeně nejvíc.U těchto sérií jsou barvy už zkombinovány (většinou světlejší a tmavší tón dané barvy) a vše je doplněno o barevně sladěné listelo (okrasný pásek), mozaiku nebo vkladový střed. Nechybí také dlažba ve stejném tónu. Nemá smysl k obkladům z jedné série vybírat dlažbu ze série jiné. Patrně k sobě barevně nebudou vůbec ladit a výsledný efekt nebude dokonalý.

Při barevném dolaďování nesmíme přirozeně zapomenout ani na koupelnové doplňky či koupelnový textil (ručníky, osušky, vanové předložky apod.). Ty při správném výběru dodají koupelně šmrnc a jinak nepříliš výrazné barvy rozveselí.

Velký výběr obkladů a dlažeb naleznete na :

www.mbkeramika.cz/obklady-a-dlazba/