Jaké vlastnosti má mít koupelnový nábytek?

Výběr správného nábytku do koupelny není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát na první pohled. Koupelnový nábytek musí splňovat mnoho podmínek, které jsou pro nás pohodlné, a zároveň by měl být trvanlivý, abychom ho po pár letech nemuseli měnit. Vzhled a styling v případě koupelnového nábytku odsouváme často do pozadí. Jaké vlastnosti by tedy měl mít ideální koupelnový nábytek?

 

Vysoká odolnost proti změnám vlhkosti a teploty

Koupelnový nábytek by se měl v první řadě vyznačovat vysokou odolností vůči obtížným podmínkám používání. V koupelně, jako žádná jiná místnost v domě, dochází k velmi velkým změnám teploty. Když vstoupíme do koupelny, teplota se obvykle blíží teplotě převládající v jiných místnostech, zatímco po koupeli ve vaně nebo po osprchování se zahřeje. Vlhkost je také významně zvýšena. Nábytek umístěný v koupelně musí být na to připraven a musí takové změny dobře snášet. To je nejdůležitější požadavek na koupelnový nábytek. Z tohoto důvodu nemohou být pro jejich výkon použity všechny typy materiálů, obvykle také před instalací koupelnového nábytku musí být dodatečně zajištěny. To stejné platí i pro doplňky do koupelny.

 

Správné množství úložného prostoru

Koupelnový nábytek v domácnosti by měl svým uživatelům také poskytnout dostatečný prostor pro uložení všech kosmetických prostředků, hygienických přípravků, čisticích prostředků a elektrických zařízení používaných v domácnosti, jako je fén, žehlička na vlasy nebo elektrický holicí strojek.

Koupelnový nábytek musí zároveň poskytovat pohodlí při používání. Za tímto účelem musíme při výběru nábytku zvážit, zda každý člen domácnosti bude schopen snadno vzít věci, které potřebuje, ze skříňky. Proto by neměly být instalovány v koupelnách příliš vysoké a zároveň hluboké skříňky. Uzamykatelné skříňky by měly být namontovány tak, aby každý mohl vytáhnout veškeré příslušenství, které potřebuje.

Kromě vhodného rozmístění nábytku dost místa ušetříme i nákupem vhodných doplňků. Takový nenápadný sušák ručníků, nebo uschovaný odpadkový koš může ušetřit víc místa, než si myslíte. Jsou to detaily, ale i na těch záleží.

 

Meta popis: Koupelnový nábytek je nedílnou součástí každé koupelny. Jaké má mít vlastnosti, aby vám skutečně dlouho vydržel?