Tipy na nové mozaikové obklady

Klasika je klasika, ale kdo chce jít s dobou, zajímá se o nové trendy. To platí nejen v oblečení a kultuře, ale také v bytovém designu. Komu by se chtělo žít stejně jako našim rodičům? Nové trendy v mozaikových obkladech přinášíme na malé ukázce.
 
 
 
 
  

Perleť
Její krásu využívali výtvarníci od nepaměti. Nyní se objevuje jako výrazně zdobivý prvek na povrchu keramických obkladů, ale není jen v různých odstínech bílé. Tajemné odlesky přecházejí od starorůžové až po fialovomodrou. Z drobných kostiček se dá vyskládat abstraktní obrazec, v němž se budou barvy prolínat i podle toho, z jakého úhlu se na ně budete dívat.

mozaika

Zlato
Samozřejmě se nejedná o pravé zlato, ale o zdařilou mozaiku, která si pohraje s vaší fantazií a v zlatistých tónech vnese slunce do vaší koupelny. Uplatní se ovšem i v dalších částech interiéru, které potřebujete ozvláštnit tímto atypickým obkladem.

Živé sklo
Skleněné mozaiky jsou největším hitem na trhu. Ať již zvolíte květinové nebo bublinové motivy, vždy bude skleněná mozaika budit dojem života. Jakoby nebyl povrch uzavřen, neustále se mění jeho výraz, stejně jako když sklář přelévá proud roztaveného skla a tvoří z něj nádoby. Z takové mozaiky lze vytvořit stěnu, která bude zastupovat funkci obrazu.

mozaika

Mix barev
…si vyberou osoby kreativní, protože tady je možností nespočet. Záleží už na vaší fantazii, zda budete skládat pravidelné obrazce ze dvou až třech barev nebo se pustíte do náročných kompozic, ve kterých se budou prolínat nejen barvy, ale i různé typy povrchů. Můžete si pohrát s matem a leskem, hrubší strukturu vystřídat s jemnější. Jedno je jisté, že nikdo jiný nebude mít stejnou mozaiku jako vy, a to přeci stojí za to!

Pokud si nejste jisti, že máte dostatečně pevné výtvarné cítění, zajděte do showroomu společnosti ASSO v Biskupské ulici č. 8, v Praze. Tady vám rádi pomohou při výběru a sestavování mozaik, které se cenově pohybují od 648 Kč/ m2 do 13 788 Kč/ m2 s DPH.

www.asso.cz