Trendy v interiérech pro single i páry

S velkým nárůstem single domácností na úkor klasických rodinných modelů, řeší návrháři a architekti zcela odlišné problémy v zařizování interiérů než v předchozích generacích. Tím, že zejména ve velkých městech žije stále víc lidí bez partnera, mění se také zvyklosti v bydlení.
Dřívější byt s celoplošným kobercem, plyšovou sedačkou, nábytkovou stěnou a středobodem pokoje v podobě televize je pasé. Ekonomicky soběstačná mladá dáma si žádá svébytný domov, který bude zcela odlišný od příbytku podnikatele či rodiny s malými dětmi. Podívejme se na nejnovější trendy v zařizování interiérů podle potřeb nově vzniklých kategorií.

 

 

Single manažerka

www.asso.cz…tak by se dala nazvat skupina mladých žen, které mají dobrou práci, jsou krásné a pěstěné a přesto žijí samy. Svůj byt či dům mají vybudovaný a zařízený podle svého vkusu a výlučně pro svoje potřeby. Romanticky založené duše rády volí největší hit, kterým je sněhobílá keramická dlažba s designem mramoru, evokující nevinnost a čistotu. Jemně pastelově vymalované zdi a romantický nábytek například z kolekce Gaia Mobilli podtrhnou nadčasově křehký až zámecký vzhled celého ryze ženského interiéru.

Pro výstřednější typy se nabízí dlažby a obklady v designu ledové plochy, přes třpytivý glamour styl, až po oblíbené astrologické vyměnitelné motivy. Pak už záleží na citlivé volbě barev stěn, které mohou být tón v tónu nebo naopak nečekaně kontrastní. V tom případě bude nejlepší kombinací ultramoderní velmi lesklý lakovaný nábytek, který je mimochodem nejžádanější i do kuchyní.

Střídměji cítící podnikatelky dají přednost některé z elegantních podlah a obkladů, inspirovaných dřevem nebo horninami, jež svým přírodnějším laděním navodí sympatickou atmosféru pro barevně umírněnější domácnost. Zde budou vévodit kvalitní materiály nejen nábytku, dekoračních látek a dalších doplňků. Vše bude v příjemných hnědých a šedých barvách s případnými akcenty výrazných artefaktů.

 

Mužské teritorium

www.asso.czSoběstačný muž, který žije jako single, si obvykle buduje domov v ryze pánském stylu. Co to znamená? V současné době nejpopulárnější střízlivou eleganci spojenou s dokonalým pohodlím a minimálními nároky na údržbu. Preferuje dlažbu s podlahovým vytápěním, která má pestré možnosti barevnosti povrchu. Největším hitem je vzhled mramoru. Zejména v koupelně z imitace mramoru černé nebo temně zelené varianty se mužům často líbí lesklé kovové úchyty, zářivě bílá sanita a minimum zdobných prvků. Funkčnost a stabilita, to jsou hlavní rysy mužských preferencí.

 

Rodina

Dům pro rodinu s dětmi musí korespondovat s potřebami malých i velkých. Pro ně je na výběr pestrá škála možností, ovšem velkým staronovým hitem jsou dlažba a obklady cotto. Je to ta nejtradičnější jižanská cihlově zbarvená dlažba, kterou nově výrobci obohatili o velké množství doplňkových prvků, takže z ní lze vytvářet zcela nové typy interiérů. Podlahové vytápění zajistí celé rodině příjemný komfort a dřevěný nábytek dokreslí pohodové a přátelské klima. Pak už záleží na vaší šikovnosti při výběru doplňků, abyste se v takovém domě cítili opravdu „jako doma“.

Keramické dlaždice i obklady s designem mramoru pod obchodním názvem MARMI prodává ASSO s.r.o. v cenách od 1 260 do 6 785 Kč. Nábytek Gaia Mobilli i širokou nabídku dalších dlažeb a obkladů najdete v showroomu v Biskupské 8, v Praze 1.

 www.asso.cz