V Praze za poslední roky výrazně roste i výstavba rodinných domů

Pražskému trhu s realitami výrazně dominují spíše byty, než rodinné domy. Jako by ale developeři tuto situaci chtěli změnit a v posledních letech se zaměřili také na výstavbu rodinných domů v pražských částech, kdybychom si ještě nedávno dovedli představit jen byty. Vede je k tomu především touha zákazníků po komfortu a originalitě, kterou jim mnohé bytové projekty nabídnout nemohou.

 

Stále jsou ale populárnější rodinné domy v blízkosti Prahy, nikoliv v centru

Pokud se zaměříme na oblibu rodinných domů, musíme konstatovat, že rodiny stále upřednostňují bydlení v příměstských lokalitách, než přímo v Praze. Alespoň tedy pokud jde o reality v podobě rodinných domků. Důvodů je hned několik a tím prvním je cena. Cena rodinného domu v Praze může být až několikrát vyšší, než v pražské příměstské oblasti. I když se developeři snaží i v Praze o maximální soukromí, klid a komfort, v příměstských obcích je klidu přeci jen více.

 

Jeden z nejoblíbenějších projektů rodinných domů – Vilky Buštěhrad

Pokud bychom si měli představit jeden z nejoblíbenějších projektů novostaveb rodinných domů v příměstských oblastech Prahy, může se bezpochyby jednat o Vilky Buštěhrad. Tento projekt se nachází kousek od historické obce Lidice, tedy v klidné, příměstské oblasti s vynikající dostupností do centra Prahy. Velikosti užitné plochy jsou až 140m2 a všechny rodinné domy jsou vystaveny v řadové podobě s využitím trendů moderní architektury.

 

Máte zájem přeci jen o bydlení v centru?

Jestli máte přeci jen zájem o bydlení v centru Prahy, ať už z důvodu komplexní vybavenosti města nebo jste milovníci velkoměstského ruchu a stylu života, není problém. Připravte se ale na to, že vás čeká opravdu veliká nabídka projektů. Jen projekty novostaveb jsou zastoupeny desítkami různých projektů a etap výstavby. Připravte se na velkou nabídku, ať už hledáte nové byty v Praze nebo rodinné domy v okolí hlavního města.