Vybavte si obývací pokoj tak, abyste se v něm cítili spokojeně

Obývací pokoj je místo, ve kterém většina z nás tráví velké množství času. Využíváme jej k odpočinku, ke hře s dětmi, ke sledování televize, ke čtení a někdy také k práci. K těmto činnostem potřebujeme nejen příjemný prostor a vhodné osvětlení, ale také nábytek a různé doplňky.

 

Osvětlení obývacího pokoje

Osvětlení je nezbytnou součástí každé domácnosti a pokud si s ním trochu pohrajeme a dříve, než jej koupíme a nainstalujeme, zapřemýšlíme, k čemu všemu jej budeme potřebovat, může nám zpříjemňovat pobyt doma a ulehčovat mnoho činností. Nejběžnější je stropní osvětlení, které nám oddává nejvíc světla, když je potřeba. Ne vždy o něj ale stojíme, proto je vhodné doplnit místnost o světla s nižší intenzitou. Vybírat můžete mezi podhledovými svítidly, led pásky nebo stolními či stojacími lampami.

 

Místo k odpočinku

Obývací pokoj si nikdo z nás nedokáže představit bez sedačky. Její velikost je přizpůsobena rozměrům místnosti. Vybírat můžete od nejmenších dvoumístných sedaček až po velké rohové sedací soupravy. Jedno by však měly mít společné – měly by utvářet prostor pro odpočinek, posezení s přáteli či pro příjemně strávený čas s rodinou.

Sedačku vybírejte pečlivě, čím větší prostor zabírá, tím dominantnějším kusem nábytku se v obývacím pokoji stává. Dokáže podpořit eleganci či být třešničkou na dortu svými pestrými barvami v jinak barevně střídmé místnosti.

 

Pro milovníky čtení

Čtete rádi? Pak by se vám v obývacím pokoji mohlo vyjímat čtecí křeslo vedle velké knihovny, plné vašich oblíbených knih. Křeslo může být součástí sedací soupravy 3 + 1 + 1, pokud chcete, aby byl veškerý sedací nábytek jednoho druhu. V případě, že máte možnost oddělit čtecí koutek od zbylé části obývacího pokoje, je možné pořídit si jiné křeslo, například v podobě ušáku, který je možné doplnit o taburet pod nohy. Vybírejte sedací soupravy na nabytekzakacku.cz a užívejte si pohodlí, které nabídne.