Vybíráme kancelářskou židli…

 

Jestliže máte sedavé zaměstnání, potom jistě dobře víte, že na kvalitě kancelářské židle rozhodně záleží! Správná volba židle totiž zajistí kvalitní posezení, které vás nebude v práci nijak omezovat a zajistí především stabilní oporu pro vaše záda a vlastně i celé tělo. Poradíme vám, jak správně vybrat kancelářskou židli a podíváme se i na některé zajímavé modely…

 

Co musí kancelářská židle mít?

Čím déle v práci sedíte, tím musí být vaše kancelářská židle kvalitnější. Pokud není, můžete si koledovat i o nepříjemné zdravotní problémy. Při nákupu nové kancelářské židle věnujte pozornost její konstrukci. Židle by měla mít stabilní podvozek – nejběžnější jsou pětiramenné kříže základny, které zaručují stabilitu a současně i bezproblémový pohyb do všech směrů. Důležité jsou především ergonomické prvky, které zvyšují pohodlí při sezení. Správná židle by měla mít nastavitelnou výšku sedátka i opěrek. Vhodné je pokud má židle nejen opěrky pro ruce ale i pro hlavu – ta je určena především pro odpočinkovou pozici. Kvalitní kancelářské židle by měly mít bederní opěrku, která napomáhá správnému držení zad. Pozornost věnujte i potahovému materiálu. Ten by měl být odolný proti oděru a nenáročný na údržbu.

Moderní židle s řadou výhod

Na trhu jsou v současné době kancelářské židle v mnoha různých provedeních a právě proto není nákup radno uspěchat. Zajímavým modelem je například Kancelářská židle SIDIZ T51, která má kromě celé řady ergonomických prvků i posuvný sedák na hloubku, pomocí funkce slide a možné je i nastavení mínus sklonu sedáku při dlouhodobém sezení. Tato židle má nosnost až 110kg a vyniká svým moderním designem. Pokud patříte mezi milovníky jednoduchého designu, mohla by vás zajímat židle OFFICE ZK, která poskytuje dynamické sezení a je tak vhodná pro všechny, kdo tráví sezením v práci i více jak 8 hodin. Tato židle je zajímavá i tím, že má jmenovku umístěnou na opěráku židle. Zajímavostí je i kancelářská židle Office RA NET, která nad ostatními modely vyčnívá díky svému jednoduchému designu a geometrickým kontrastům. Vyniká i použitím kombinace materiálů.

 

Tyto a další vysoce kvalitní kancelářské židle najdete v nabídce na www.top-office.cz

Těšit se můžete na vysokou kvalitu i velmi příjemné ceny…