Výrobci kvalitních dřevostaveb se budou znovu prezentovat na veletrhu Dřevostavby 2016 v Praze Holešovicích

Již 11. ročník veletrhu Dřevostavby 2016 se bude konat ve dnech 4. – 7. 2.2016 ve veletržním areálu pražského výstaviště v Holešovicích.  Již tradičně se na veletrhu bude prezentovat rovněž Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) a to jak svým vlastním veletržním stánkem, tak i v rámci doprovodného programu, který bude situován na odbornou i laickou veřejnost.  Jednou z hlavních aktivit Asociace a jejich členů a partnerů bude po celou dobu konání veletrhu odborné poradenství pro zájemce o výstavbu nové nízkoenergetické dřevostavby.  Předpokládám, že stejně tak, jako tomu bylo v minulých letech, se veletrhu Dřevostavby 2016 aktivně zúčastní drtivá většina členů a partnerů, jejichž seznam a kontakty jsou uvedeny na webu www.admd.cz.  

 

 

Asociace dodavatelů montovaných domů, která byla založena již před patnácti lety, sdružuje výrobce kvalitních montovaných rodinných domů a objektů bytové a občanské vybavenosti na principu dřeva.  V aktuální době je v Asociaci sdruženo osmnáct členů (výrobních firem) a třicet dva partnerů. Členské firmy Asociace nabízí zákazníkům nejenom kvalitní dřevostavby, ale i serióznost, jistotu a především spolehlivost při realizaci výstavby jejich nového domu.  Také díky působení ADMD je v posledních letech v České republice o kvalitní dřevostavby čím dál větší zájem.  Zákazníci, většinou se jedná o mladší generaci ve věku 30 – 40 let, kteří si už pořídili dřevěný montovaný dům, oceňují hlavně tyto čtyři nevyvratitelné výhody dřevostaveb:

  • Skvělou kvalitu (dřevostavby jsou většinou vyráběny v moderních krytých halách bez negativních povětrnostních vlivů kvalifikovanými pracovníky).
  • Senzační tepelně izolační vlastnosti (téměř všechny domy se dnes již staví v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu, což přináší velké úspory nákladů na vytápění).
  • Velkou rychlost výstavby (od jednoho týdne po jeden měsíc, podle stupně dokončení domu).
  • Příznivý poměr ceny a kvality a zároveň výhodné podmínky financování (např. hypotékou u České spořitelny, Hypoteční banky apod.).

 V letech 2014 byla v České republice dokončena výstavba celkem 13 510 nových rodinných domů.  Z tohoto počtu bylo s využitím technologie výstavby na principu dřeva (dřevostaveb) postaveno již  1 281 rodinných domů, což znamená, že podíl dřevostaveb na našem trhu dosahuje úctyhodných 9,5 % a neustále meziročně kontinuálně roste.

Garantovaná kvalita jakékoliv stavby je pro většinu investorů rozhodujícím kritériem. V tomto parametru jsou certifikovány a permanentně přezkušovány všichni výrobci – členové Asociace dodavatelů montovaných domů, pro něž je certifikace podle Dokumentu národní kvality (DNK), udělovaného Výzkumným a vývojovým ústavem dřevařským Praha, nezbytnou podmínkou členství v Asociaci.

Sídlo Asociace dodavatelů montovaných domů se nachází v Brně na Bauerově ulici 10 (vedle brány č. 10  BVV) v areálu Národního stavebního centra EDEN 3000.  Zde si mohou zájemci o kvalitní dřevostavbu prohlédnout vzorové domy několika renomovaných výrobců.  Prostory brněnského Centra vzorových domů jsou otevřeny denně od 10 do 18 hodin a v každém vzorovém domě jsou na setkání s Vámi připraveni zkušení stavební odborníci.    

Ing. Vratislav Blaha, CSc.,  předseda Asociace dodavatelů montovaných domů, www.admd.cz