Estetické a účinné vytápění? Vsaďte na krbové vložky!

 

Teplo domova si podvědomě spojujeme s krbem, který byl dříve v každé domácnosti. Dnes jeho úlohu převzaly jiné druhy vytápění, přesto však má oheň v krbu své neodolatelné kouzlo…

 

K ústupu krbů a krbových kamen přispěla především jejich nízká účinnost. U otevřeného ohně se pohybovala okolo pouhých 15%, moderní krby a krbové vložky však dosahují účinnosti zhruba 85%. Velmi rychle umí vytvořit tepelnou pohodu a dokáží jí udržovat bez problémů po velmi dlouhou dobu, a to s minimální péčí. Jsou také maximálně bezpečné. Při důkladném dodržení všech doporučení a pravidel si můžete v krbu bez obav zatopit i v dřevostavbě.

 

 

Voda vs. vzduch aneb srovnáváme topná média

 

Krbové vložky se pyšní velmi vysokou využitelností tepla, proto se na ně zaměříme. Existují dva hlavní typy: teplovzdušné krbové vložky ohřívají vzduch, který je následně po celém domě rozváděn potrubím. Tyto krbové vložky se rychle zahřívají, ale s rychlým prouděním vzduchu přichází také zvýšená prašnost. Hodí se proto nejlépe do rekreačních objektů nebo do domácností, ve kterých nebydlí žádný alergik.

 

Teplovodní krbové vložky ohřívají cirkulující vodu. Lze je připojit přímo k radiátorům nebo do akumulační nádoby a podlahového topení. Při vytápění těmito krbovými vložkami jistě oceníte především jejich ekonomickou stránku: jsou efektivnější a díky tomu i levnější. Při jejich používání nespotřebujete tolik palivového dřeva, což šetří vaši peněženku.

 

Krbové vložky v dřevostavbě mají svá pravidla

Dobrá izolace, kvalitní obestavba a funkční průduch – to jen malý výběr faktorů, které musíte při zabudování krbové vložky do dřevostavby vzít v úvahu. Nakupujte proto u odborníků, kteří pomohou s technickými specifikacemi, poradí se stavebními detaily nebo rovnou zařídí kompletní realizaci. Mezi profesionály v oboru se už dlouhodobě řadí společnost PLASTER-COLOR, Stavebniny & Krby (www.plasterhlinsko.cz), vše, co k dokonalému vytápení dřevostavby potřebujete. Zakoupit zde můžete například kvalitní české krbové vložky BeF Home, Romotop nebo výrobky zavedené německé kvality Hoxter.

 

Školení pracovníci PLASTER-COLOR poskytují všem zákazníkům nadstandardní servis a péči a fundovaně odpoví na jakýkoliv dotaz spojený s krby a vytápěním (nejen) dřevostaveb.