Dobrá organizace, čištění koberců kanceláří v Praze

Letos jsme poprvé využili k vyčištění našeho koberce firmu A SERVIS LIPKA s.r.o., která dělá čištění koberců kotoučovým strojem.

V minulých letech nám koberce čistila jiná firma, která prováděla čištění extrakční metodou a bohužel koberce nebyly nikdy tak dobře vyčištěny, jako od pracovníků firmy A SERVIS.  Na kobercích po čištění bývaly fleky a celkový dojem koberců nevypadal vůbec dobře. Myslím, že metoda, kterou používá tato firma je dalo efektivnější a koberce po jejich údržbě jsou krásně nadýchané, nemají žádné fleky a jejich barvy se hezky prozáří.

 Pracovníci A SERVISU navíc pracovali velmi rychle a přitom pečlivě. Kde byl na koberci nábytek, ten odsunuli, aby koberce vyčistili i na těchto místech. To se nám s předešlou firmou nestalo. Koberce čistili jen na místech, kde se pohodlně dostali se svým strojem a pak když jsme přesunuly například stoly, tak jsme měli na kobercích nevyčištěná místa. Byla to hrozně odvedená práce. 

 

 

Zaměstnanci firmy A Servisu si sami práci perfektně zorganizovali a nijak nás nerušili při práci v kancelářích. Dodržovali časové termíny a přesně vždy přišli do domluvených kanceláří koberce vyčistit. S předešlou firmou to byl většinou zmatek a museli jsme často čekat kdy přijdou do kanceláří okna umývat a nebo zase bez ohlášení do kanceláře vtrhli,  zrovna když probíhalo nějaké jednání s klienty.

Pracovníky firmy musím touto cestou pochválit, byli přesní a pečlivý ve své práci. Určitě je využijeme k čištění koberců i v příštím roce. Jsou spolehliví a po jejich odvedené práci máme koberce perfektně vyčištěné. S jejich prací jsme velmi spokojeni.

Volte rotační čištění koberců, ne extraktor!

 

 

Na trhu působí řada firem, které provádějí profesionální čištění koberců a čalouněného nábytku. Není snadné se vyznat v tolika různých metodách a způsobech čištění. Některé úklidové firmy nabízejí čištění suchou pěnou, parní čištění nebo nejčastější metodu čištění extraktorem. Extrakční metoda je vlastně čištění mokrou cestou, kdy pomocí čerpadla je čistící médium vstřikováno do vláken koberce a okamžitě odsáto do sběrné nádoby.

Takové čištění koberců jsme si objednali od jedné firmy, ale s výsledkem jsme nebyli stoprocentně spokojeni. Po vyčištění koberec vypadal poměrně čistě, ale po doschnutí vyšli najevo tmavé mapy v místech, kde byla špína hloubkově zašlapaná v koberci. Nutno podotknout, že se jednalo o koberec ve vstupní hale reprezentativních prostor, na jeho vzhledu nám tedy velice záleželo. Navíc po extrakčním čištění koberec dlouho schnul, což částečně omezilo náš provoz.

Rozhodli jsme se, že dáme koberci ještě jednu šanci a necháme ho vyčistit firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o., která koberce čistí kotoučovou metodou. Přesvědčily nás především dlouholeté zkušenosti, kterou společnost má v oblasti čištění koberců Praha. A SERVIS se netají tím, že během svého působení vyzkoušela řadu způsobů a novinek v čištění koberců včetně čištění extraktorem. Z vlastního přesvědčení ale tuto metodu nepoužívají, protože se jedná o zastaralou technologii a koberce čistí výhradně kotoučovým strojem.

Musíme dát firmě za pravdu, že po jejich vyčištění koberec opravdu prokoukl, přestože byl pouze pár týdnů po „vyčištění“ extraktorem. Rozdíl byl zřejmý na první pohled. Nenašli jsme žádná tmavá místa ani mapy. Koberec byl krásně provoněný, dezinfikovaný a čistý, zkrátka jako nový. Do budoucna budeme opětovně využívat služeb společnosti A SERVIS LIPKA.