Zima se blíží, co nás ještě čeká?

Než si natáhneme pohodlně nohy v teplých bačkorách u krbu, vezmeme si do ruky horký punč a rozkošnicky se uvelebíme na pohovce, nezapomeňme svůj dům i chatu připravit na zimu. Je potřeba vše pečlivě zkontrolovat, abychom nemuseli řešit problémy v mrazu a sněhu.

Zahrada zlátne. Listí se zbarvuje do červena a do žluta. Rajčata a okurky jsou již dávno naložené a čekají ve spíži. Ovoce i zelenina jsou již pomalu sklizené. Pravda, s jablky, hruškami a švestkami mnozí z nás letošní rok neměli moc práce, jarní mrazíky se o úrodu postaraly tak, jak to umí jen ony, to znamená, že když jste na stromě objevili alespoň pár jablíček, patřili jste mezi ty úspěšnější a můžete si blahopřát. Zima se ale blíží, a tak je ten správný čas připravit na ni naše domy, chaty i zahrady.

 

 Okapy

Okapy mohou být za celý rok plné listí a nečistot. Proto je vhodné je před zimou pořádně vyčistit. Často stačí malým košťátkem nečistoty vymést. Jestliže ale již zub času vyhlodal do okapu otvory, nebo netěsní napojení okapu, je potřeba je opravit. Nemusíte hned měnit celý okap, bude stačit použít tmel nebo lepidlo a tmel v jednom například Pattex ONE FOR ALL UNIVERSAL. Nemusíte ani čekat na hezké počasí a sucho. Lze ho použít i za deště právě k opravě okapů. Díky jeho univerzálnímu použití a tmelícím vlastnostem je možné s ním tmelit spáry až do 2 cm. Z tohoto důvodu je vhodný i k tmelení spár, kde běžné akrylové tmely většinou popraskají. Tmel lze následně přetřít barvou, a tak opravovanou část skrýt.

 

Kryt sloupku

Vlivem povětrnostních vlivů během roku, nebo dovádění našich dětí se může snadno stát, že kryt sloupku u plotu již nedrží jako dříve nebo úplně odpadl. Pak je dobré ještě před zimou vrchní část sloupku ochránit před sněhem. K nalepení Krytu nám opět postačí montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL UNIVERSAL.

 Oprava dlaždice

Před zimou je také důležité vypustit bazén a vyčistit jej. V takových momentech se odhalí drobné závady. Odpadlá dlaždička bývá nejčastějším problémem. Když to neuděláme nyní, s prvními teplými dny pak na to zapomeneme. Proto je lepší se do opravy, která nám zabere pár minut, pustit hned. Opět nám pomůže Pattex ONE FOR ALL UNIVERSAL. Povrch nemusíme vysoušet, toto lepidlo lepí i ve vlhku. Stačí očistit obě lepené plochy, na dlaždici nanést Pattex a přitlačit. Během chvilky dlaždice drží na svém místě a my můžeme bazén zakrýt a připravit na zimu.

www.pattex.cz