Zářivé dřevěné podlahy Kährs Shine s extra vysokým leskem nově v nabídce firmy Kratochvíl parket profi

Tradiční veletrh podlahových krytin Domotex 2012, který se v lednu uskutečnil v německém Hannoveru, prezentoval novinky od výrobců z celého světa. Nechyběl zde ani producent kvalitních vícevrstvých dřevěných krytin Kährs ze Švédska, jehož výhradním dovozcem pro český trh je firma Kratochvíl parket profi, s.r.o. Doslova blýskavou novinkou je unikání kolekce Shine z řady Kährs Supreme s extra vysokým leskem a zvýšenou ochranou proti poničení. Tato kolekce s osmi dekory dřevin dub, buk a jasan je o krok napřed a jde zcela novým směrem. 1lamelové vzory 15mm tloušťky disponují zkosením na všech čtyřech stranách a jsou vybaveny inovovaným zámkovým spojem Woodloc® 5S. Prvky bílé perleti, mědi či stříbra vytvářejí na mořených a lakovaných palubkách efekt, který je pro dřevo zcela výjimečný.

dekor opaquePřestože rustikální vzhled, trend vyznačující se představením dřeviny v její naturální kráse, u dřevěných krytin stále převažuje a novinky z této oblasti chybět rozhodně nebudou, rozhodl se výrobce Kährs pro krok vpřed a představení něčeho zcela nového, odvážného. V podstatě opačný postoj vyznačující se elegancí, vysokým leskem a luxusem inspiroval k vývoji kolekce Shine. A výsledek je vydařený, posuďte sami.

Třívrstvé 1lamelové palubky tloušťky 15 mm mají v závislosti na dekoru rozměry 130/187 mm na šířku a 1800/2420 mm na délku. Vrchní nášlapná vrstva nese jednu ze tří dřevin odlišného vzhledu – dub, buk a jasan, což přispívá k originalitě každého dekoru. Konstrukce je z výroby vybavena zámkovým spojem Woodloc® 5S, patentovaným společností Kährs. Zámek urychluje pokládku a je ještě stabilnější a pevnější. Dekory jsou barevně mořené, ošetřené odolným lakem ve vysokém stupni lesku s metalickým nádechem. Každá palubka je zvýrazněna čtyřstrannou „V“ drážkou, zkosením na všech čtyřech stranách.
„Speciální lak vysokého lesku má navíc zvýšenou ochranu proti poničení. Po celou dobu veletrhu byl na podlaze vystaven do stříbrna namořený dekor dřeviny jasan, který i po výrazné zátěži zůstal téměř bez poškození,“ přibližuje novinku Petr Kratochvíl, jednatel společnosti Kratochvíl parket proti, s.r.o., a doplňuje: „Netradičně lesklý povrch dřevěné krytiny zaujal většinu návštěvníků stánku. Krytiny z kolekce Shine jsou velmi náročné na výrobu – kvalitu materiálu i čistotu práce.“ Vysokého lesku u kolekce není dosaženo dodatečnými vrstvami laku, ty jsou stejné jako u ostatních lakovaných krytin Kährs, avšak použitím laku s vyšším stupněm lesku.

Osm zářivých dekorů dřevěných podlah, po kterých bude chůze zážitkem

Jasan Black Copper
Do černa namořená podlaha s kovovými prvky. Jeden z nejodvážnějších dekorů celé kolekce. Každá jasanová palubka je prostoupena měděnými pigmenty, které jí dodávají odvážný efekt. Vysoce elegantní dekor s prvky extravagance.

Jasan Black Silver
Sourozenec předchozího dekoru, do černa mořený se stříbrnými pigmenty. Působivý hluboký dekor, který si zaslouží velký prostor, ve kterém může vyniknout.

Dub Tabac
Luxusní pojetí tradiční dubové krytiny v tmavě hnědém tónu.

Jasan Retro
Teplý sytě červenohnědý odstín s prokreslením letokruhů evokuje bohatou krásu poválečného modernismu 50. let.

Dub Pearl
Čistý světlý dekor s decentní perletí připomínající třpyt světla.

Buk Baccarat
Tmavý až černý dekor vysokého lesku vytváří dramatický efekt. Světlejší úprava krajů lamel odhaluje rafinované záblesky vláknitosti, které podlaze dodávají vzrušující prvek.

Buk Opaque
Nejsvětlejší, bílý dekor s úpravou ve vysokém lesku. Výrazný vzor, u kterého je efekt lesku nejdominantnější. Ideální do moderních až odvážných interiérů.

Dub Fumoir
Decentní dekor v jemném teple šedém odstínu nabízí klidnější alternativu. Moření dřeva je světlejší a kouřové. Projevuje se zde více barevných variací, které dekor příjemně oživují.

MOC za 1 m2 včetně 20% DPH se v závislosti na dekoru pohybuje od 3.192,- Kč.

 

www.kpp.cz

dekor baccarat

dekor pearl

dekor retro

dekor tabac