4 rady jak správně vybrat matraci

Dokonale vymalovaný pokoj, dekorace na svých místech, příjemná vůně z aroma lampy. Masivní postel tomu všemu dodává na důležitém významu, ale počkat. Nezapomněli jsme přece jen na něco? Zdravé spaní nejde ruku v ruce s výzdobou, i když má na naší psychiku nemalý vliv. Jednou z nejdůležitějších součástí zdravého spaní je rozhodně kvalitní matrace, která je navíc vhodná pro naší konstituci těla. Podívejme se na 4 senzační rady vedoucí k tomu nejlepšímu výběru.

 

Jak vybrat matraci – rada 1

Rozměr je základem všeho, u této položky musíme jednoznačně začít. Je více než jasné, že matrace 80×200 je dostačující plochou pro jednoho uživatele, ale mnohem lépe se vám bude usínat a následně spát na matraci větší, zvažte proto velikost postele. Velmi oblíbený rozměr pro dvoulůžka je matrace 180×200 cm.

Jak vybrat matraci – rada 2

Rozhodně se nestyďte zeptat na certifikaci nabízených výrobků. Buď jsou vystavené přímo v internetovém obchodu nebo v kamenné prodejně. Pokud je nevidíte, nebojte se na tyto dokumenty přeptat a ujistit se tak, že matrace jsou kvalitní.

Jak vybrat matraci – rada 3

Zdravotní matrace nebo ortopedická? To je velké téma, na které při výběru vhodné matrace bezesporu narazíte. Ortopedická je benevolentní a zároveň účinná při správném rozpoložení a poskytuje stabilní oporu celému kosternímu systému. Zdravotní matrace naopak může být dle certifikátu hypoalergenní, hygienická nebo vhodná pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko.

 

Jak vybrat matraci – rada 4

Tvrdost a váha uživatele je důležitým parametrem při výběru správné matrace. Lehký člověk rozhodně sáhne po měkkém typu a naopak. Pokud máte více jak 100 kilogramů, zakupte si nejtvrdší matraci. Při velkém manželském rozdílu se dají zakoupit i matrace manželské, kde je každá polovina přizpůsobena jiným požadavkům.

Pokud si stále nevíte rady jak vybrat správnou matraci, obraťte se na e-shop Matrace Store, kde vám s výběrem velmi ochotně poradí odborně proškolený personál.