Jak odolné jsou moderní roubenky? Poznáte to, když se v nich ubytujete!

Moderní technologie a lidová architektura citlivě skloubené dohromady – přesně takové jsou úžasné roubenky z dílny Martina Roubala, které na vás čekají v příjemném prostředí Černého Dolu v samém srdci Krkonoš. Nechte se pozvat na jedinečnou dovolenou! A kdo ví, možná při ní objevíte i to pravé bydlení pro sebe a svou rodinu!

O tom, jak nádherné ubytování vám nabídne nejnovější chalupa Roubalka jsme už psali, a to TADY. Možná i vás tak zlákala jedinečná atmosféra zajištěná praskajícím ohněm v kachlových kamnech, přírodním dřevěným obložením vnitřní sauny, plně vybavenou kuchyní nebo komfortním podlahovým topením. Vše navíc v nádherných kulisách poctivě postavené roubenky. My se dnes však podíváme spíše na to, jak taková roubenka vzniká. Už se těšíte?

 

Na první pohled nové roubenky nepoznáte

Hned na úvod musíme uvést na pravou míru tak často užívaný název roubenka. Ve skutečnosti jsou všechny moderní dřevostavby v tomto stylu spíše poloroubenkami, a to kvůli nižší energetické náročnosti a lepším užitným vlastnostem. Jinými slovy, základy takové stavby stojí na přírodním kameni, a teprve poté je dán prostor přirozené kráse dřeva.

Kromě podezdívky se všechny moderní roubenky mohou pochlubit i účinnou izolací a zabudovanými kapsami bránícími přirozenému sesychání dřeva, a tím i deformaci celé stavby v průběhu let. Životnost takového díla se proto počítá na desítky let.

Na první pohled vás zaujmou snad jen moderní velká okna, které dovnitř propustí dostatek světla. Současné stavby si to díky izolaci a dvoj či trojsklům mohou dovolit, a to je co do uživatelského komfortu jedině dobře.

 

Když historickou roubenku, tak od Martina Roubala

Stavebním know-how to však nekončí. Martin Roubal jde svou inspirací z historie ještě dál. Všem zájemcům tak dokáže jejich roubenky vybavit autentickým historickým nábytkem, a to buď v podobě renovovaných kousků nebo věrně vyvedených replik. Materiál pro práci sbírá z historických knih, ale také po kamarádech nebo přímo z bouraných domů. Můžete se tak nechat překvapit tím, jaké prvky přinese právě k vám nebo za ním přijít s už konkrétní představou vašeho vysněného bydlení. Přijede za vámi kamkoliv po ČR a postaví vám tu nejlepší roubenku vzhledem ke klimatickým podmínkám i vašim požadavkům na komfortní a úsporné bydlení. Podlehněte kouzlu roubenek i vy!