8 výhod dřevostavby – ušetřete nejen energie

Dovedete si představit, že dnes se rozhodnete bydlet a do pár měsíců se můžete stěhovat a užívat si svůj vysněný dům? Vyberte si dřevostavbu a s ní i několik dalších výhod, které rozhodně oceníte, pokud chcete ulevit rodinnému rozpočtu a bydlet ekologicky.

1) Největší výhodou dřevostavby na klíč je rychlost realizace. Opravdu se můžete rozhodnout už dnes, vyřídit potřebné dokumenty a smlouvy, a pokud máte vlastní pozemek, tak je následná stavba domu otázkou měsíce až tří. Splňte si svůj sen o vlastním bydlení.

2) Dřevo je oblíbeným materiálem nejen pro stavbu domů, ale také se často používá v interiérech, například jako podlahová krytina nebo pro výrobu nábytku a vybavení. Mezi jednu z nejoblíbenějších vlastností dřeva patří hřejivost a příjemný pocit útulna. V dřevostavbě se tak budete cítit opravdu skvěle.

3) Nízkoenergetické domy vám ušetří velkou část rodinného rozpočtu. Moderní technologie a chytré konstrukce jsou efektivním řešením. Dřevostavby na klíč mají nízkou spotřebu tepla na vytápění a teplotu v domě můžete lépe regulovat.

4) Někteří se dřevostavbě vyhýbají kvůli obavám z vody a vlhkosti. Je pravda, že dřevo není největší kamarád s vodou, ovšem při stavbě dřevostavby je myšleno i na tohle. V případě jakékoliv havárie nebo při záplavě je možné část dřevostavby rozebrat a nechat dřevo vyschnout, popřípadě poškozenou část rychle a bezproblémově nahradit a opravit.

5) Další výhodou při stavbě dřevostavby je suchý proces stavby. Žádná část domu se nemusí nechat vysychat, nemusíte čekat a pomocí plánu stavíte dům podobně jako skládačku. Všechny díly do sebe zapadají a stavba i její okolí jsou tak mnohem čistší. V dřevostavbě na klíč můžete bydlet ihned po jejím dokončení.

6) Určitě vás potěší také ekologická stránka rodinného domu na klíč. Dřevostavba je šetrná k životnímu prostředí, dřevo je přírodní materiál, který je obnovitelný. Navíc i pro výrobu dřevostavby je spotřebováno mnohem méně energie než při výrobě jiných stavebních materiálů, například cihel a podobně.

7) Jednou z velkých výhod dřevostavby je také možnost stavět ji kdykoliv v roce. Nemusíte čekat, až bude venku slunečné počasí, dřevo opracujete téměř kdykoliv a při stavbě rodinného domu nemusíte čekat, až vám vyschne beton nebo bude možné jednotlivé materiály spojit. Montáž dřevostavby je možná téměř kdykoliv.

8) Životnost dřevostavby je srovnatelná s rodinným zděným domem. Nemusíte se bát, že by vám dřevostavba nevydržela nebo se dala hůř udržovat. Právě naopak je rodinný dům na klíč stavět modernější technologií a splňuje i ty nejpřísnější požární a jiné předpisy.

Pokud se rozhodnete pro rodinný dům na klíč, tak si můžete vybrat dřevostavbu, nízkopodlažní bungalov nebo také zděný dům. Vybírejte podle svých preferencí a myslete na to, co od svého domu čekáte. Dodejte svému bydlení osobitost a vytvořte tak příjemný domov.