Chcete se konečně pořádně vypsat? Poradíme, jak na to!

 

Kvalita spánku je rozhodujícím faktorem pro to, jak se cítíme přes den. Jestliže se dobře vyspíme, naše tělo získalo možnost přes noc zregenerovat a my tak máme šanci podávat dobré výkony a těšit se ze života. Pokud se v noci nevyspíme, nemůžeme přes den čekat nic jiného než únavu a špatnou náladu. Cesta ke spokojenému spánku je snadná! Jak si tedy kvalitní spánek zajistit?

 

Místo spánku není radno podceňovat

Pokud chcete zdravé spaní, musíte v první řadě přemýšlet o tom, kde spíte. Ano – i atmosféra ložnice má na spaní vliv. Místnost, kde spíte by měla být příjemná pro vás samotné. Měly by v ní být příjemné barvy a měla by také příjemně vonět. Důležitá je i teplota v místnosti. Mělo by zde být spíše chladněji a do místnosti by měl neustále – alespoň v minimálním množství proudit čerstvý vzduch. Místnost by neměla být ani příliš vlhká.

 

Postel, matrace i rošt musí být kvalitní

O kvalitě spánku samozřejmě rozhoduje i stav roštů, postelí a matrací. Důležité je, aby rošt, matrace i postel byly kvalitní, protože jedině tak vám mohou poskytnout dobrou oporu při spaní a zajistit tak zdravý spánek. Postel musí mít pevnou konstrukci, nic nesmí povolovat ani třeba vrzat. V posteli musí být naprosto přesně zasazen kvalitní rošt. Při jeho výběru se věnujte počtu lamel. Platí, že čím více lamel, tím lépe, protože tak může rošt poskytnout dobrou oprou pro celé tělo. Stejně to platí i o matraci. Ta musí sedět v posteli naprosto pevně. Nesmí po roštu klouzat. Matraci je možné mít v mnoha různých provedeních. Moderní jsou matrace z líné pěny nebo matrace latexové. Vybírat můžete ale i matrace z bio pěny, pružinové matrace, matrace gelové a další. Výběr matrace rozhodně nepodceňujte. Pozor si dejte hlavně na to, aby vám vyhovovala tvrdost.

 

Kde koupit?

Se zajímavou nabídku matrací a roštů pro zdravé spaní přichází ProSpanek E-shop. Obchod nabízí výhradně kvalitní produkty od prověřených výrobců a hlavně – s výběrem toho nejlepšího vám poradí kvalifikovaní prodejci!