Co je kočičí strom a proč byste ho měli své čičince pořídit?

Kočičí strom představuje opravdu originální řešení odpočívadla, škrabadla a relaxačního místa pro všechny kočky a kocourky. Nejčastěji jej umísťujeme doma v interiéru. Vhodným prostorem je obývací pokoj anebo balkón. Kočičí strom ale můžete dát své kočičce také na zahradu, pokud ji máte. Tolik kočičího štěstí jako na kočičím stromě jste ještě neviděli. Máte-li doma jen jednu kočičku, můžete vzít jed na to, že se strom stane okamžitě jejím útočištěm. Jestliže máte čtyřnohých parťáků více, počítejte s tím, že možná u jednoho stromu nezůstane.

 

Proč pořídit kočce kočičí strom?

Každá i doma chovaná čičinka potřebuje občas nabrousit drápky, vyšplhat do větví anebo jen tak obyčejně odpočívat ve výšce. Kočičí strom jí poskytne všechny tyto možnosti a ještě něco navíc. Přitom ji nemusíte pouštět ven a strachovat se, jestli se vám ještě vrátí. Kočičí strom je také vkusným doplňkem interiéru, který oživí každý obývák a poskytne i vám pocit, že jste si domů přinesli kus přírody.

 

Přizpůsobte si kočičí strom na míru svého bytu

Výšku kočičího strou, počet jeho větví či speciální potřeby jako boudičky či prolézačky navíc si můžete snadno přizpůsobit na míru a podřídit se tak nejen velikosti svého bytu, ale také přání své kočky. Právě jí by měl kočičí strom sloužit pokud možno co nejlépe. Nechte si při jeho výběru poradit od odborníků, kteří vědí, jaký je nejvhodnější tvar kmene, kolik která kočka potřebuje sedáků, jaký je nejvhodnější potah. Dokonce i s volbou barvy musíte být obezřetní, aby vaší kočičce vyhovovala a strom ji místo přilákání spíše neděsil. Z tohoto úhlu pohledu se snažte vsadit spíše na přírodní materiály a přirozený vzhled, který se maximálně podobná běžnému stromu, se kterým se kočička potká ve volné přírodě.

 

Dopřejte své kočce luxus

Každý milovník či milovnice koček se snaží svého miláčka potěšit. O tom, že je to opravdu těžké, protože kočky jsou vlastními pány, nemusíme nikoho přesvědčovat. To chovatelé koček velmi dobře vědí a jsou ochotni akceptovat. Kdo by tento rys kočičí povahy nebyl schopen překousnout, pravděpodobně si kočku nikdy nepořídil a místo ní raději choval morče, které je přece jen trochu méně náročné. Když už jste si kočičku přece jen pořídili, dopřejte jí to nejlepší, co je k dispozici a můžete doufat, že se vám odmění alespoň krátkým otřením o nohu či přátelským zamňoukáním.