ZÁBRADLÍ z eloxovaného hliníku

Nejdříve si musíme uvědomit které druhy zábradlí máme na vybranou, z jakých jsou materiálu, jakou mají životnost a co je potřeba na jejich montáž a údržbu.


  1. Kovové zábradlí tento druh zábradlí je již na ústupu. Pro jeho výrobu je zapotřebí velmi přesné zaměření a nevyhnutelná výroba na dílně. Následná doprava je velmi nákladná a umístění již svařeného zábradlí se mnohdy neobejde bez těžké zvedací techniky. Také montáž pomocí svaření může poškodit bezprostřední okolí, jako podlahy, zateplení a omítky. Údržba, kdy je potřeba kov často natírat a chránit tak před rzí je nejen únavná, ale přináší další výdaje. Nicméně pokud tuto údržbu zanedbáte, máte pak zničenou fasádu, po které při dešti stéká rezavá červená voda.
  2. Kovové zábradlí pozinkovanéMá všechny nevýhody předešlého kovového zábradlí, pouze odpadá údržba formou nátěrů, ale zato zde přibylo značně finančně nákladné žárové zinkování.Je potřeba již svařené zábradlí dopravit do zinkovny a nechat pozinkovatcelku. Jelikož je v ČR těchto zinkoven, kde se dají v celku tak velké výrobky pozinkovat pomálu, stává se doprava do těchto výroben mnohdy to nejdražší na celé výrobě zábradlí.
  3. Nerezové zábradlí současné době jedno z nejpoužívanějších způsobů výroby zábradlí. Pokud se jedná o stavebnicový systém , tak odpadá doprava do zinkoven, výroba na dílně i těžká mechanizace při umístění. To vše je ale značně zakalkulováno do pořizovací ceny, která je mnohdy až desetinásobná než cena předešlých možností.
  4. Skleněné zábradlí Dnes velký trend, sklo je vzdušné a sluší moderním stavbám. Je variabilní, dá se montovat po částech. Nevýhodou je ještě dražší pořizovací cena. Podle norem musí být sklo velké síly a opatřené vnitřní bezpečnostní fólií proti rozbití. Bezpečnostní sklo se musí řezat na míru až po montáži rámů, vzniká tak další náklady na dvojí dopravu materiálu i montérů. Následná údržba, je jako u oken, čistit, leštit, blýskat, odmašťovat každý otisk prstu, který se o zábradlí opře. Další nevýhoda je, že pokud není sklo usazenorámech po celé délce a po všech stranách, nelze jej používat pro výškové budovy. Tyto rámy se opět musí vyrábět z kovových profilů. Značná hmotnost kovové konstrukce a silného bezpečnostního skla, mnohdy bohužel brání pro použití na předsunuté balustrády, schody a balkóny.
  5. Hliníkové stavebnicové zábradlí Stavebnicové systémy hliníkových zábradlí kombinují všechny klady pro současnou výrobu zábradlí. Pevnost, eleganci, mnoho funkčnost, dlouhou životnost bez potřeby údržby, jednoduchou a rychlou montáž, kterou zvládne i laik.

Materiál, ze kterého se vyrábějí součástky, je z vysoce kvalitních hliníkových příměsí. Za pomocí elektrooxidace se na materiálu vytváří povrch 12-18 mikronů, který chrání před škodlivými vlivy počasí v interiéru i exteriéru.Takto upravený hliník nešpiní, neohmatá se, nepodléhá sluneční erozi, je tepelně stabilní, nerozpíná se, odvádí dokonale teplo (chladí), kapky deště nezanechají stopy. Nemusí se leštit, ani jinak ošetřovat.

Ušlechtilý design nabízí mnoho možností a přizpůsobení zábradlí do každého architektonického projektu.

Jedna z největších předností systémů hliníkového zábradlí je rychlá a jednoduchá montáž, dostupná i pro neprofesionály. Očekávaných výsledků dosahujeme bez sváření a bez složitých přístrojů.

 

Jednoduše řečeno v současné době není jiné lepší řešení jak pořídit levné a naprosto kvalitní zábradlí. Systém ALZÁBRADLÍ je naprostá novinka a převratné řešení moderního stavění a rekonstrukcí.Vyráběno dle ISO 9001, 9002. Najdete na stránkách http://www.alzabradli.cz