Cotto – čím starší, tím krásnější.

Když se rozhodujete, po čem budete chodit ve vašem novém domě, berete do úvahy několik aspektů. Nejen, že musí vaše nová podlaha ladit s celým pojetím interiéru, ale měla by být i plně funkční, snadno udržovatelná a také dlouho vydržet.

 

Keramická dlažba je dobrá volba

Jednou z příjemných variant, které nabízí trh, je keramická dlažba. Je to v podstatě alternativa k přírodnině, která je příliš drahá a navíc trpí všelijakými neduhy. Pokud si poradíte s její studeností pomocí podlahového vytápění, máte vyhráno a získáte perfektní podlahu, kterou můžete položit do jakéhokoliv stylu interiéru a nemusíte se bát ani zátěžových provozů jako jsou kuchyně a koupelny. Keramická dlažba i obklady se vyrábí v nepřeberném množství vzorů i barev, takže je z čeho vybírat. My ale chceme upozornit na jeden speciální druh, a tím je imitace italského klasiky cotto.

 

Cotto přišlo z jihu

Cotto je typická jižanská hliněná dlažba cihlově červené barvy s jakoby nerovnoměrným povrchem i nepravidelnými okraji. Každá dlaždice je tak trochu jiná, ale položeny vedle sebe, tvoří sympatickou plochu, která vždy dýchá teplou atmosférou.

Dalším specifikem dlažby cotto je to, že nově položená vás zdaleka nezaujme tak jako když ji necháte nasát duch domu. Získá pak jakousi patinu, která s léty zraje do krásy jako víno. Dá se říct, že čím je cotto starší, tím je krásnější.

 

Stylová vinotéka

Můžete zvolit klasiku v podobě čtverců, případně je položit do šachovnice ze světlých a tmavších tónů, nebo vás více zaujme osmihran, různé doplňkové kusy jako jsou držáky vína, atiky nad dveře nebo zakončení schodišť. Možností je hodně, přestože se jedná v podstatě pořád o cotto.

 

Přijďte si vybrat keramickou dlažbu a obklady do showroomu ASSO v Biskupské ulici č. 8 v Praze 1. Například keramická dlažba cotto je zde v příznivých cenách od 849 Kč do 2 417 Kč/ m2. www.asso.cz