Stále čekáte na mrazy a obáváte se účtů za vytápění domu?

Aktuální zima je mírná, teploty se do opravdu mínusových hodnot dostaly jen na pár dní. Počasí je milosrdné nejen k nám, ale také k naší peněžence, jelikož nemusíme v domě tolik topit. Jenže není ještě zimě konec, mráz nás může provázet několik měsíců a příští zima už nemusí být tak mírná. Jak se vyhnout vyšším nákladům na vytápění?

Nejdůležitější pro ušetření nákladů je mít dům správně odizolovaný, aby nemělo teplo kudy unikat. Standardně vyřešíme okna a jejich správné usazení a izolaci, dveře a zateplení stěn, ale často opomínáme na stropy. Přitom právě stropy, nebo chcete-li podlaha půdy, je velká plocha, kudy nám teplo utíká. A tak topíme doslova pánu Bohu do oken, náklady jsou každým rokem vyšší a vyšší a přitom je řešení opravdu jednoduché a rychlé.

Izolace stropů nemusí nutně znamenat rozbourání celého domu a všude mít nepořádek. Naopak, nejvhodnější metoda právě pro stropy a střešní konstrukce je foukaná izolace, která je hotová za pár hodin a bez nepořádku. Na určené místo se aplikuje foukáním pomocí speciálního stroje, takže nemusíte nikam nosit role materiálu a z domu si udělat prozatimní staveniště. Izolace je na místo určení dopravena pomocí dlouhé hadice, ostatní materiál včetně zásobníku materiálu zůstává na nákladním autě před objektem.

Krom rychlé a čisté aplikace má foukaná izolace i mnoho dalších výhod. Díky technologii foukání se dostane všude, i do těch nejmenších škvír a spár a tak nevznikají tepelné mosty, kde by docházelo i nadále k únikům tepla, vždy se vytvoří souvislá plocha izolace. Izolační materiál je naprosto nehořlavý, odolný proti plísním i škůdcům, nesaje vodu a neslehne za několik týdnů, jeho životnost je opravdu dlouhá. Zateplením stropů můžete ušetřit až celých 30% nákladů na vytápění domu. V létě pak izolace pomáhá udržet v domě příjemnou teplotu a nedochází k přehřívání místností pod vaší půdou.