Solatube je alternativní cestou k slunečním paprskům

Také se potýkáte s nemalým problémem malých oken nebo špatně situovaných místností v domě? Zvláště společenské prostory jako je například obývací pokoj bývají na nedostatek přirozeného slunečního zdroje světla obzvláště citlivé. My vám však ukážeme, jak si s tím poradit, aniž by bylo nutné přistupovat k náročným stavebním operacím.

 

Moderní technologie, která vás překvapí svou jednoduchostí

Slyšeli jste už někdy o světlovodech? Jedná se vlastně o jednoduché trubice vyplněné zrcadly, které k vám domů přivedou zvenčí svit prakticky odkudkoliv. Ohnou se i za váš roh a k maximálnímu účinku jim stačí jen nepatrný otvor ve střeše nebo zdi domu. U nás je tato moderní technologie zastoupena renomovanou značkou Solatube®.

 

Světlovody ve vašem obývacím pokoji

Při navrhování osvětlení obytných prostor je třeba nezapomínat, že v nich trávíme až 80% svého volného času, a to při mnoha činnostech. Je tedy vždy třeba kombinovat různé zdroje světla tak, abychom vždy své nároky uspokojili na maximum, zdroj světla přináší mnohem lepší náladu a psychickou harmonii.

Správně umístěný světlovod může bez potíží zastoupit i hlavní zdroj osvitu. Nemusíte žehrat nad malými okny zastíněnými navíc okolními domy. Stačí umístit světlovod zhruba do 2/3 délky od vašeho okna a užívat si nečekaného slunečního potěšení pod efektivně vyvedenou kopulí.

Prosvit je konstantní, nezanikne v kontrastu se světlem prostupujícím skrz okno ani vás nepřiměřeně neoslní.

 

Soulad zajistí skvělý stmívač

A nepřijdete ani o efektního zastínění. Místo rolet či žaluzií pracuje světlovod Solatube® s jednoduše ovladatelným stmívačem. Ostré ranní slunce z východní strany střechy lze tedy upravit do žádoucí intenzity nebo si naopak dopřát relaxační přítmí třeba v pravé poledne.

Tento sofistikovaný systém byl původně určen do ložnic, ale najde opravdu široké uplatnění v celém bytě. Chcete vědět více? Načerpejte inspiraci na webu Solatube.cz a vyberte si ideální řešení pro svoje moderní bydlení!